У Полтаві пройшов семінар-лабораторія директорів театрів ляльок України

В ньому взяли участь 18 керівників з різних областей. А обговорювали вони роботу лялькових театрів в сучасних умовах.

18 директорів лялькових театрів майже з усіх областей України з’їхались до Полтави на профільний семінар. Тематика зустрічі, розповідають організатори, – «в ногу з часом». Тобто, керівники обговорять роботу театрів ляльок в сучасних умовах. Тут – і використання останніх технологій, нових форм виступу, подачі матеріалів та інше.  

Любов Величко, голова Ради директорів театрів ляльок України 

- Десятиріччя проходять, і зовсім по-іншому наші діти виростають, в них зовсім інші розуміння, зовсім інші підходи і інші бачення, те, що вони хочуть бачити в театрі ляльок. І ми повинні до цього йти. Ми хочемо від них можливостей і того бачення кожної дитини. 

Не дарма, додають організатори, семінар проходить в Полтавському театрі ляльок. Адже працівники закладу постійно намагаються впроваджувати щось нове у свою діяльність. Зокрема, полтавські лялькарі одні із перших започаткували вистави для дітей віком від 0 до 3-х років та інклюзивного глядача. 

Тетяна Вітряк, директор Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Ми вже цей соціальний проект виводимо на рівень області, якщо це все в нас вдається, безумовно, ми вийдемо за межі області. Діти сприймають ці вистави дуже добре, і будемо розвиватися, й надалі створювати вистави.

Окрім цього, лялькарі змінюють подачу деяких вистав та адаптовують їх для більш ширшої аудиторії. Наприклад, таке перевтілення відбулося з виставою Івана Котляревського «Енеїда». 

Тетяна Вітряк, директор Полтавського академічного обласного театру ляльок

- Сучасність, вона вимагає деяких певних змін для того, щоб глядач краще розумів. Тим більше, що вистава «Енеїда», вона розрахована не тільки на дорослого глядача, а її адаптували, щоб сприймали діти з 8 років і для сімейного перегляду.

А от в Рівненському ляльковому театрі, ділиться його директор Володимир Данилюк, почали проводити розважальні програми для наймолодших. 

Володимир Данилюк, директор Рівненського академічного обласного театру ляльок

- Треба звертати увагу на такого глядача, робити, як на заході кажуть, «baby room», «baby театр».  Ми вже в цьому напрямку теж рухаємося, зробили цікавий проект, ним на нашій зустрічі я і, мабуть, поділюся.

Триватиме семінар 3 дні. За цей час керівники обміняються досвідом, ознайомляться з роботою Полтавського Лялькового театру та відвідають екскурсію Полтавою.

Стрічка новин