Бійці з Кобеляцького району поділилися своїми проблемами з нардепом Артемом Вітком

Народний депутат та екс-командир добровольчого батальйону Артем Вітко у Кобеляках зустрівся з учасниками бойових дій на Сході України. Говорили зокрема про проблеми. Бійці та волонтери ділилися болючими питаннями, що стосуються надання пільг, психологічної реабілітації військових, а також виділення земель тим, хто повернувся з «гарячих точок» Донбасу.

Вони говорять однією мовою – військовою. Учасники бойових дій на Сході нашої країни та екс-командир добровольчого батальйону, а сьогодні – ще й депутат Верховної Ради Артем Вітко зустрічаються у Кобеляках. Учасники діалогу розуміють один одного з півслова, особливо, коли мова заходить про проблеми, з якими зіштовхуються українські захисники. А це – отримання пільг, соціальна та психологічна реабілітації тощо.

Артем Вітко, екс-командир добровольчого батальйону, народний депутат України

- Якщо ми цих героїв не будемо психологічно підтримувати, не будемо їм допомагати, то питання: що це за держава, коли ми не можемо подбати про своїх захисників, які дійсно захищали цю країну, які нам дозволяють вільно дихати в Кобеляках, в Києві, будь-де на цій, Богом даній землі?

Із 2014 року чим можуть кобеляцьким атовцям – допомагають волонтери. Відрядження до зони проведення АТО, а зараз – операції об'єднаних сил – для них – звична справа. Протягом 4 років на Схід везуть те, чого найбільше потребують захисники.

Тетяна Вільхова, волонтер Кобеляцького міського штабу допомоги військовим у зоні бойових дій

- Це продукти харчування, це будматеріали, це з перших днів були бронежилети – вся-вся підтримка, яка від нас йде, вона дуже потрібна нашим захисникам, і ми завжди хвилюємося за них.

Таку ж самовіддану підтримку та розуміння, кажуть бійці, вони б хотіли отримувати і від представників влади, причому як державної, так і місцевої. Зокрема в тому питанні, яке стосується виділення земель сільськогосподарського призначення учасникам бойових дій.

Андрій Мартинець, молодший сержант, санінструктор 10-ої бригади

- Якщо земля під будівництво не є проблемою, майже всі отримали її, то на сільськогосподарські землі є великий попит. Буквально всі, хто звертався, до всіх населених пунктів відмовляють або кажуть, що на даний момент немає можливості виділення, чи є якісь проблеми з кадастровими номерами.

Цю проблему народний депутат Артем Вітко обіцяє взяти під особистий контроль.

Артем Вітко, екс-командир добровольчого батальйону, народний депутат України

- Бачите, Закон зараз не працює. А потрібне особисте втручання депутата. Я думаю, по кожному військовослужбовцю, якщо є питання, буду особисто це питання брати на контроль. Будемо йти до сільради, будемо вимагати, я особисто буду вимагати, щоб нашим героям, нашим захисникам дали те, що їм потрібно по Закону.

На думку Артема Вітка, люди, які на Сході боролися за незалежність України, заслуговують на особливу підтримку з боку держави, яку захищали та продовжують захищати.

Стрічка новин