Які книги стають бестселерами

Які книги стають бестселерами

Вчені проаналізували параметри книг-бестселерів і визначили, що в них є спільного. Згідно з дослідженням, на твір чекає успіх, якщо він відповідає трьом параметрам.

Дослідники з Північно-Східного університету спробували з'ясувати причину, що впливає на кількість продажів компанії, повідомляє 24 канал.

Щоб виявити закономірність, вчені скористалися статистичними даними. Вони взяли список бестселерів, складений виданням The New York Times в період з 2008 по 2016 рік, і проаналізували динаміку продажів. До переліку увійшли 2468 художніх книг і 2025 творів нон-фікшен.

По-перше, вони помітили, що белетристика і біографія частіше стають бестселерами. По-друге, художня література продається краще за публіцистику, але остання довше залишається в лідерах. Як приклад дослідники привели книгу Лаурі Хілленбранд "Unbroken: A World War II Story of Survival, Resilience and Redemption", яка залишалася бестселером протягом 203 тижнів. У той час як роман Кетрін Стокетт "Прислуга" тримався в топі за всього лиш 131 тиждень.

Головними критеріями успіху вчені назвали три параметри: цільова аудиторія, яка визнає ім'я автора і стиль його письма, продаж книг на поточний момент (чим більше продано, тим більший буде ажіотаж) і час, що минув після виходу, – чим довше книга залишається на полицях, тим менше у неї шансів стати бестселером. Автори дослідження відзначають, що вони не враховували такі критерії, як нагороди, кіноадаптації і схвалення знаменитостей.

Також вчені виявили ще кілька цікавих закономірностей: авторами популярних романів найчастіше були жінки, а документальних книг – чоловіки. Однак гендер не грав ролі серед загального числа авторів бестселерів.

Стрічка новин