Реєстрація на основне ЗНО триває

Розпочалася вона 6 лютого і триватиме до 19 березня. За цей час всі, хто планує складати іспит, має встигнути зареєструватися в особистому кабінеті. Обов'язковою для всіх є українська мова та література, інші ж предмети – за вибором. Фахівці наголошують: варто уважно проходити процедуру реєстрації, щоб не втратити можливість скласти іспит.

Олексій Зуб – цьогорічний випускник. Своє життя, говорить, хоче пов'язати з економічною кібернетикою, тому зараз для хлопця важливо добре скласти ЗНО.

Олексій Зуб, учень одинадцятого класу Полтавської ЗОШ №17

- Зареєструвався на ЗНО, буду здавати українську мову та літературу, математику, географію та історію. Готуюся добре, вже склав графік підготовки до ЗНО, ходжу до репетиторів з географії.

Реєстрація на основну сесію ЗНО ще триває. Але фахівці наголошують: варто це зробити вчасно і без помилок. 

Наталія Барболіна, відповідальна за проведення ЗНО в Полтавській області 

- Але хочу наголосити, що залишилося не так багато часу до 19 березня, тому всі ті, хто ще не подав документи, або це випускники минулих років, які бажають вступати до вищих закладів освіти, то вони повинні своєчасно пройти цю процедуру.

Основним та обов'язковим для всіх є предмет «українська мова та література». А далі – вже на вибір: математика або історія України, біологія, географія, фізика та хімія.

Наталія Барболіна, відповідальна за проведення ЗНО в Полтавській області

- На сьогодні ми можемо говорити про те, що понад 80% випускників загальноосвітніх навчальних закладів, які є в нашій області, вони вже пройшли реєстрацію.

Учні однієї з Полтавських шкіл уже зареєструвалися, а тепер активно зайняті підготовкою до тестування. 

Валерія Пастушенко, учениця одинадцятого класу Полтавської ЗОШ №17

- Для нас вчителі влаштували особливі спецкурси та факультети, які ми відвідуємо. У нас є безліч додаткових книжок, зошитів та матеріалів, якими ми можемо готуватися. Ми проходимо безліч онлайн-тестів.

Вчителі вважають: перш за все, варто окреслити всю навчальну програму та готуватися поступово, щоб матеріал краще запам'ятовувався. 

Тетяна Шиманська, вчитель математики Полтавської ЗОШ №17

- З учнями 11 класів ми вже розпочали підготовку до ЗНО. Як ми це робимо: перш за все, ознайомили їх з програмою, яка виноситься на ЗНО. Надалі що ми робимо: проводимо консультації з дітьми після уроків.

Фахівці наголошують: до реєстрації варто підійти серйозно, щоб не виникло помилок. І краще це робити організовано в навчальних закладах. 

Роман Бодак, учень одинадцятого класу Полтавської ЗОШ №17

- На ЗНО нам заздалегідь сказали, що в цей день будем реєструватися. Ми взяли всі документи та всі зібралися в класі інформатики, і по черзі, по одному підходили і реєструвалися.

Серед типових помилок: відсутність копії атестату чи підпису. Фотокартка не відповідає вимогам, або її взагалі немає. Саме через ці недоліки у подачі заяви учасникам відмовлять у реєстрації та тестуванні.

Нагадуємо, реєстрація на основну сесію ЗНО триватиме до 19 березня.

Стрічка новин