9 березня 204 роки тому народився поет Тарас Шевченко

До річниці від Дня народження Кобзаря у Полтаві традиційно поклали квіти до пам'ятника письменнику. Цього дня тут зібралася молодь та люди похилого віку, які цитували улюблені рядки з поезій Кобзаря.

Як умру, то поховайте

Мене на могилі

Серед степу широкого

На Вкраїні милій,

Щоб лани широкополі,

І Дніпро, і кручі

Було видно, було чути,

Як реве ревучий.

Це славетні рядки з невмирущого гімну – «Заповіту» – Тараса Шевченка. Цьогоріч традиційно біля пам'ятника до 204 річниці з Дня народження полтавці зібралися з квітами, щоб вшанувати пам'ять поета.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Шевченко – фігура, яка через століття залишається знаковою, це той поет, який прославив Україну на весь світ. У нас у Полтаві унікальний пам'ятник насправді, тому покладання квітів для вшанування пам'яті Шевченка, я вважаю, що це патріотично, традиційно.

Тут і молодь, і люди похилого віку, і всі вони вважають: Шевченка варто знати та пам'ятати. 

Олег Коломієць, прийшов на покладання квітів

- Взагалі, Шевченка зараз не всі пам'ятають, але я вважаю, що про Шевченка має знати кожен. Адже це людина, творчі здобутки якої мають бути в будинку кожного громадянина, адже його збірник став другою Біблією – це його «Кобзар».

Тарас Шевченко вже життя і творчість присвятив українському народу. Адже мріяв про ті часи, коли його країна буде незалежною, а в ній шануватимуться мова, культура та історія народу.

Тож цього дня згадували про всі життєві амплуа поета та цитували улюблені рядки з його поезій.

Руслана Шрамко, прийшла на покладання квітів

- Мені найбільше припав до душі рядок: і мене в сім'ї великій, в сім'ї вольній, новій, не забудьте пом'янути незлим тихим словом. Так що, сподіваємося на велику, нову і вольну сім'ю, і вшановуємо нашого світоча української літератури, мови та культури.

Стрічка новин