Актуальне як ніколи питання енергоефективності та енергоощадження

Саме з метою забезпечення максимальної ефективності при використанні природних ресурсів в обласній державній адміністрації пройшло засідання  «круглого столу». У рамках заходу представлено модернізовану систему водопостачання та контролю за забрудненням повітря.

В обласній державній адміністрації пройшло засідання «круглого столу» під керівництвом голови постійної депутатської комісії з питань житлово-комунального господарства, енергозбереження, будівництва, транспорту та зв'язку. Головною метою зібрання називають модернізацію систем водопостачання.

Ігор Сірик, голова постійної комісії з питань ЖКГ, будівництва, транспорту та зв'язку Полтавської ОР

- Головне - це заміна наших водонапірних башт на більш сучасне обладнання. Тому сьогодні команда, яка займається впровадженням цього обладнання, вони поділилися цією інформацією з головами ОТГ, з керівниками водоканалу для того, щоб цю інформацію донести. Це більш ефективніше, це дозволяє скоротити споживання електроенергії до 50%.

На засідання запросили не лише представників з Полтави, а й з області. Серед присутніх – і технічний директор комунального підприємства «Кременчукводоканал» Сергій Галко. Чоловік говорить: обладнання, як і технологія, за якою постачають воду, потребує заміни.

Сергій Галко, технічний директор КП «Кременчукводоканал»

- Клас джерела водопостачання вже давно не відповідає тим нормативам, які були в Україні. Усі очисні споруди, які у нас будувалися, тобто, це 70-80-ті роки будівництва. Вони не розраховані на такий клас джерел питного водопостачання.

Значення має не лише заміна систем, а й водонапірних башт, очисних споруд та виключення з системи рідкого хлору. Незважаючи на необхідність заміни та оновлення систем, це вимагає часу та досить значних коштів.

Окрім модернізації водопостачання, говорили за «круглим столом» і про контроль повітря міст. В області показники забрудненості повітря різняться: так у Полтаві він становить 4,1%, проте у Кременчуці та Горішніх Плавнях він значно вищий.

Віталій Постоленко, генеральний директор компанії «ЄТР-Спектр»

- Всі знають, що в Україні дуже сильно забруднене повітря, але об'єктивної картини з конкретними цифрами ніхто не знає, тому що все це міряється якимись різними організаціями, на застарілому обладнанні, ці дані ніяк не аналізуються і не обробляються.

Першим кроком до покращення якості повітря учасники «круглого столу» називають моніторинг та аналіз рівня його забрудненості. Пости постійного моніторингу атмосферного повітря вже з'явилися у 4-х містах Київської області, зараз же їх прагнуть встановити на території усієї України.

Стрічка новин