Щовівторка – безкоштовний обід для безхатченків

Таку акцію проводить благодійна організація «Світло надії», і її працівники зізнаються: бездомні на них вже чекають. А благодійники, у свою чергу, чекають безпритульних у центрі адаптації.

Війна – війною, а обід – за розкладом. Кожного вівторка благодійна організація «Світло надії» годує безхатченків в районі Південного вокзалу. Приготуванням їжі займається Центр адаптації для бездомних людей. Цього разу повар – колишній безпритульний Ростислав Золотайко. Говорить: в центр він потрапив рік тому, після випуску з інтернату. Зараз Ростислав працює на громадських роботах в благодійній організації «Світло надії»: допомагає збирати речі з баків «ОдежиНА», бере участь у харчуванні, забезпеченні одягом та консультуванні безхаченків.

Ростислав Золотайко, мешкає в Центрі адаптації для безхатченків

- Я знайшов роботу, зараз працюю в цій же організації, мені запропонували роботу. Вже назбирав достатньо грошей, на цьому тижні буду з'їжджати на квартиру.

Керівник центру Вікторія Мирошниченко говорить: такі історії успіху дають наснагу працювати і надавати послуги. Крім харчування, організація допомагає з теплими речами, направленням на флюорографію, допомагає з відновленням документів, працевлаштуванням, наданням прописки. Наразі в Центрі адаптації для безхаченків по провулку Шевченка, 5 А проживає 30 чоловік. 

Вікторія Мирошниченко, керівник Центру адаптації для безхатченків

- Наша організація дуже багатопрофільна. Ми надаємо послуги буквально всім групам, які потребують допомоги, це і жінки, постраждалі від насильства, постраждалі від торгівлі людьми, бездомні, звільнені. Люди, які просто опинилися в складній життєвій ситуації.

Організація співпрацює також з лікарнями, допомагає безпритульним оформити групу інвалідності. Центру адаптації допомагає й міська влада: за проектом «Турбота» благодійний фонд отримує фінансування на харчування, на зарплати соціальним працівникам, і завдяки цьому функціонує цілодобово.

Стрічка новин