Чи готова Полтавщина до весняного призову?

Це питання стало основним під час засідання Полтавської обласної призовної комісії. У планах на весняну кампанію – призвати майже 600 юнаків. А з 1 березня уже стартував набір на строкову службу. За 2017 рік більше 1 тисячі громадян добровільно виявили бажання служити, серед них були і жінки.

Прийшла весна, а з нею – і весняний призов. Скільки юнаків призвуть та де вони служитимуть? Ці питання розглядали під час засідання обласної призовної комісії у Полтавському обласному військкоматі.

Цьогоріч з Полтавської області планують призвати майже 600 юнаків.

Військові говорять: особливість весняного набору – у відновленні призову на строкову службу до Державної прикордонної служби України. До цього, нагадують, набирали лише за контрактом. 

Олег Третьяков, підполковник, начальник групи з добору в Державну прикордонну службу України в Полтавській області 

- На даний час ми комплектуємося з внутрішніх областей: це Полтавська, Дніпропетровська та інші, які знаходяться всередині. І цього року ми також набираємо 40 військовослужбовців строкової служби для проходження служби з охорони державного кордону на західних, східних та південних областях.

Олег Третьяков впевнений: набір і цьогоріч виконають на 100%.

Олег Третьяков, підполковник, начальник групи з добору в Державну прикордонну службу України в Полтавській області 

- Державна прикордонна служба вже 25 років виконує свої завдання і, не дивлячись на всі питання, які виникали по інших силових структурах, ми чітко та зрозуміло виконуємо ті завдання, які перед нами поставлені.

Термін строкової служби – 18 місяців, для тих, хто має вищу освіту, – 12. Можуть громадяни призовного віку й укласти контракт на проходження служби. Так у 2017 році на контрактну службу прийняли більше 1 тисячі добровольців, серед яких 40 – жінок.

Олег Пругло, заступник голови Полтавської ОДА

- Ті умови, які були, вони такі і є. Тобто, в зоні конфлікту вони отримують одні суми, якщо вони на «зимових» квартирах, то там трошки інше. Але середня заробітна плата – від 7 до 9 тисяч гривень – солдат отримує. Є і бажаючі служити.

Лише зі стартом весняного призову на військову службу за контрактом майже 200 осіб вже виявили бажання служити. 

Нагадаємо, призов на контрактну військову службу розпочався 1 березня 2018 року. А на строкову юнаків будуть призивати з 1 квітня по 31 травня. 

Стрічка новин