Вже другий рік поспіль у Свято-Успенському соборі проходять «Бесіди при свічках»

Духівництво прагне показати вірянам, що піст – це не лише утримання від їжі, а й час для духовного очищення та навчання новому. На першу з відновлених бесід запросили історика зі Львова Василя Кметя.

Піст – час відмови від певної їжі та негативних думок. Саме у піст кожної неділі у Свято-Успенському соборі відбувається богослужіння – читають Євангеліє, аби наблизити вірян до Бога.

Одразу по закінченню літургії вірян запросили приєднатися до вже традиційної «Бесіди при свічках». Другий рік поспіль за ініціативи Архієпископа Полтавського та Кременчуцького Федора на такі просвітницькі заходи запрошують не лише полтавців, а й цікавих гостей з усієї України.

Федір, Архієпископ Полтавський і Кременчуцький УПЦ КП

- Взагалі піст – це такий період не просто дієти, коли ми обмежуємо себе в їжі, а тут важливо. В піст ми маємо задуматись над духовними цінностями, над сенсом життя взагалі, для чого ми живемо. І якщо ми обираємо християнський шлях, християнський світогляд, то є чіткі орієнтири, чіткі вказівки, яким шляхом ми маємо йти. Без духовного збагачення неможливе єднання з Богом.

Цієї неділі гостем «Бесід при свічках» став Василь Кметь – директор Наукової бібліотеки Львівського університету Івана Франка. Як історик чоловік розповів слухачам більше про трактування праць святих отців, а також про любов українців до читання.

Василь Кметь, історик

- Ми сьогодні дуже часто говоримо про читання в піст, читання в різних контекстах релігійних святкувань, але варто говорити про те, що специфіка інтелектуальної культури світової, европейської, зокрема християнські традиції формувалася у дуже тісному зв'язку з розвитком наукового знання, із розвитком тих подій, тих контекстів, які були пов'язані із становленням власне і світської науки.

Подібні заходи проводитимуть щонеділі впродовж Великого Посту до Великодня, тож наступна бесіда чекає на полтавців 11 березня. 

Стрічка новин