Новий обласний кардіодиспансер у Полтаві мають доробити і здати у грудні 2018 року

Новий обласний кардіодиспансер у Полтаві мають доробити і здати у грудні 2018 року

Про це говорили під час наради з приводу будівництва нового корпусу обласного клінічного кардіодиспансеру.

Зазначають: спорудження будівлі триває без особливих проблем. Уже звели сам корпус медичного закладу, який нараховує шість поверхів. Загальна корисна площа будівлі – близько 11 тис кв м., передає Полтавська ОДА. 

Начальник Департаменту капітального будівництва ОДА Тимофій Голбан розповів про нюанси робіт і наявне фінансування.

За його словами, 95 млн грн виділяє для цього об’єкту ДФРР, 45 – депутати обласної ради. Дефіцит коштів покриють за рахунок перевиконання обласного бюджету за І півріччя 2018 року. В такому разі конкретна дата здачі об’єкту в експлуатацію припадає на грудень.

Учасники наради також запланували у 2018 році замовити проект реконструкції старої триповерхової будівлі кардіологічного диспансеру, що нині функціонує. У першу чергу йдеться про її утеплення та гідроізоляцію цоколю.

«Також мусимо передбачити у цій споруді заклад громадського харчування та аптеку для пацієнтів і їхніх відвідувачів. На його думку, недоречно возити їжу для медичного закладу з інших місць, харчоблок в оновленому кардіодиспансері повинен бути свій, – наголосив очільник Полтавської ОДА Валерій Головко.

Новозбудований корпус із будівлею існуючого диспансеру створить єдиний кардіоцентр. У ньому будуть поліпшені умови перебування пацієнтів. А лікарі зможуть проводити високотехнологічні оперативні втручання, які рятують життя людей із серцево-судинними патологіями. Йдеться у першу чергу про стентування, ангіографію та коронаграфію, які вже можна зробити на Полтавщині. У подальшому можна буде говорити про відкриті операції на серці. Частина обладнання для кардіодиспансеру вже закуплена: ангіограф, рентген- та УЗД-апарати, навігаційно-абляційна система, біоаналізатори. Також потрібно придбати комп’ютерний томограф, апарат ударно-хвильової терапії, а також операційні столи і парк функціональних ліжок.

Під час заходу говорили й про інший нюанс будівельних робіт: перенесення та осучаснення гаражів комунальної установи «Полтавський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф», які знаходяться впритул до котловану нового кардіодиспансеру. Посадовці планують облаштувати для швидких підземний паркінг ближче до станції екстреної допомоги.

Нагадаємо, У ЛІКУВАЛЬНОМУ КОРПУСІ ПРОТИ ТУБЕРКУЛЬОЗНОГО ДИСПАНСЕРУ ЗАМІНИЛИ СИСТЕМУ ОПАЛЕННЯ

Стрічка новин