Аваков хоче скасувати охорону судів поліцією і Нацгвардією

Аваков хоче скасувати охорону судів поліцією і Нацгвардією

Таким чином Аваков відреагував на рішення судді відпустити з-під варти активіста, який стріляв у поліцейського біля Солом'янського райсуду Києва 15 лютого.

Міністр внутрішніх справ Арсен Аваков звернувся до прем'єр-міністра України Володимира Гройсмана з проханням скликати позачергове засідання Кабінету міністрів України, на якому він внесе проект постанови про скасування охорони судових установ співробітниками Національної поліції і військовослужбовцями Національної гвардії.

Про це Аваков повідомив на своїй сторінці у Facebook. "Зранку звернувся до прем'єр-міністра з проханням скликання позачергового засідання Кабміну. Я не бачу, як за таких умов поліцейські і гвардійські сили можуть виконувати невластиву для себе функцію охорони судів", - заявив він.

"За умов, що склалися, фактичного саботажу суддів і судової адміністрації, буду вносити проект постанови Кабміну про припинення функцій охорони судових установ з боку Нацполіції і Нацгвардії. Нехай тепер охороняють себе самі, якщо у перехідному періоді вважають вогнепальне поранення поліцейського дрібної провиною", - додав Аваков. На цей крок Аваков пішов після того, як Шевченківський районний суд Києва не обрав запобіжного заходу у вигляді взяття під варту активісту, який завдав вогнепального поранення поліцейському біля Солом'янського районного суду м. Києва 15 лютого.

"Суддя Шевченківського суду відпустив з-під арешту людину, яка завдала вогнепального поранення поліцейському у той час, коли він охороняв суд від вторгнення туди радикалів. Суд по суті схвалив стрілянину у поліцейського, вважаючи це не тяжким злочином. Це ганебне рішення зобов'язує мене, як міністра, у веденні якого перебувають Національна поліція і Нацгвардія, вжити адекватних заходів реагування", - написав міністр. Також Аваков вимагає від Вищої ради правосуддя "негайної реакції" на дії судді, який виніс рішення про запобіжний захід стрілку.

"Я вимагаю від Вищої ради правосуддя негайної реакції на такі дії судді. Від прокуратури і апеляційного суду - негайно винести справедливе рішення за фактом завдання вогнепального поранення поліцейському", - заявив міністр. Також Аваков нагадав, що охороняти судові установи має Служба судової охорони.

"Відповідно до ст. 160 закону України про судоустрій і статус суддів, відповідна охорона судів має вестися створеною спеціальною службою судової охорони. Створення цієї служби котрий рік саботується працівниками Державної судової адміністрації. Виділені державним бюджетом кошти незрозуміло як витрачаються", - написав він.

Стрічка новин