«Від Афгану до Донбасу: на варті часу»

З нагоди 29-ої річниці виведення військ з Республіки Афганістан до зали палацу дозвілля «Листопад» запросили воїнів-інтернаціоналістів та учасників АТО. Згадки про тих, хто не повернувся з боїв, концертна програма та нагородження захисників України цього дня чекали на гостей заходу.

Понад 160 тисяч українців пройшли через війну в Афганістані, понад 2 тисячі загинуло, більше 8-ми тисяч отримали поранення, а чимало й тих, хто зник безвісти. Як зараз говорять ветерани тієї війни, тоді не розуміли, за що воюють. Кожен з бійців сподівався, що його покоління – останнє, яке бачить жахи бою. 

Володимир Шкарін, полковник у відставці, ветеран Афганістану

- Ми коли повернулися з тих подій, ми навіть не могли подумати, що це торкнеться нас, у нашому домі. Ми прийшли з однією ідеєю, що ми – останнє покоління, яке подивилося в обличчя смерті, котре знало, що таке війна.

Сьогодні військові з Полтави знову беруться за збою, цього разу – аби захистити кордони рідної країни.

Юрій Цомартов, голова Полтавської обласної організації ветеранів Афганістану

- Дві війни, абсолютно різні війни. Якщо на минулій війні ми задавали питання «Що ми тут робимо?», це були якісь незнайомі назви, незнайома країна, то у цій війні у нас є одна батьківщина, є Україна, є Полтава, є Київ, є Донбас. І це зовсім інші цілі та задачі.

Юрій Цомартов говорить: ветерани Афганістану і зараз захищають Україну. З самого початку бойових дій на Донбасі організація ветеранів Афганістану долучається до допомоги військовим як матеріальної, так і психологічної.

Віталій Турпітько, голова координаційної ради учасників АТО

- Коли ми повернулися з АТО у 2015 році, ми дещо скептично ставилися до наших побратимів-афганців. Але ось, пройшло буквально 3 роки, і ми зрозуміли, що фактично різні, то була війна Радянської Імперії, це війна за незалежну Україну. Але результат – один: це скалічені душі, це скалічені тіла.

Сьогодні військових АТО та воїнів-інтернаціоналістів зібрали у палаці дозвілля «Листопад». Захід розпочали хвилиною мовчання. У холі на гостей заходу чекала фотовиставка «Помирати на будь-якій війні однаково тяжко», де представлені світлини з війни в Афганістані.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Якщо колись був інтернаціональний обов'язок, коли держава сказала – треба йти захищати певні інтереси нашої тодішньої держави, тодішнього Радянського Союзу, то сьогодні ми захищаємо саме свої кордони. І сьогодні мені як міському голові дуже приємно, що у нашому місті учасники антитерористичної операції і ті хлопці, які пройшли через Афганістан, сьогодні об'єднуються.

У рамках заходу грамотами, подяками та нагрудними знаками нагородили учасників АТО та бойових дій на території інших держав. Відзнаки отримали з рук міського голови Олександра Мамая.

Стрічка новин