Покажи свій талант і навчись новому

У Полтаві вдруге відбувся фестиваль майстер-класів для дітей та молоді з інвалідністю. Цьогоріч учасникам запропонували майже 20 різноманітних уроків, серед яких традиційно найбільше були присвячені образотворчому та декоративно-ужитковому мистецтву. Але запропонували і художню самодіяльність, тобто, спробувати себе як хореограф, декламатор та співак.

Тут сьогодні навчають хореографії. Учні – різного віку, різних здібностей. Але стараються всі. Особливо, вчитель. За кілька кабінетів на цьому ж поверсі в Обласному центрі естетичного виховання учнівської молоді – вже інша наука. 

У когось – рівніше, в інших – ні, але на папері все-одно з'являються яскраві елементи петриківського розпису.

Іванна, вчиться петриківського розпису

- Квіточку малюю. Я люблю малювати олівцями і фарбами. Сім'ю малювати.

А тут вже рвуть, колять та валяють. А якщо все разом, то показують, як творити з вовни. 

Аліна Старокошко, вчиться валянню вовни

- Я не знала, що це взагалі таке. Я думаю, що це не важко, бо у мене все виходить.

Так відбувається другий обласний фестиваль майстер-класів художньої творчості. Організатори – Обласний центр естетичного виховання учнівської молоді. Запросили учасників з інвалідністю віком від 5 до 25 років. Освітяни кажуть: наразі це надзвичайно необхідно та корисно всім. 

Галина Гажієнко, заступник директора Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Зараз широко по всій Україні впроваджується інклюзивна освіта. І діти, які мають певні обмеження, отримали доступ до навчання з усіма дітьми, які не мають таких особливостей. Тобто, у закладах освіти загального користування.

Цьогоріч взялись допомогти і волонтери – майбутні педагоги та благодійники Всеукраїнського фонду HELPGROUP.

Надія Чернобель, директор ОЦЕВУМ

- Наше завдання – залучити якомога більше дорослих. Не тільки педагогів ОЦЕВУМу, а й педагогів позашкільних закладів області, навчально-реабілітаційного центру, медико-психологічної комісії.

Всього – майже два десятка майстер-класів. Серед них: вокал, хореографія, декламаторське мистецтво, інструментальний та цирковий жанри, виготовлення ляльок-мотанок, брошок, декупаж і графіка.

Стрічка новин