Кішка Кулька охороняє кордони

Тварина стала героїнею одного з фото підполковника Володимира Лазарєва. Вона має бойові поранення, але вже декілька ротацій поспіль не залишає воїнів. Виставка світлин називається «Традиції героїв не вмирають» та об'єднала дві події: подвиг юнаків у битві під Крутами та сьогодення воїнів, які охороняють нашу Батьківщину.

Чоловіки та жінки у військовій формі, зі зброєю в руках, але усміхнені. Саме так бачить війну через об'єктив фотоапарату підполковник Володимир Лазарєв. Чоловік і зараз знаходиться на передовій, Луганський напрям. 

- Це його фотографія, буквально вчора він її нам прислав по електронній пошті.)

На фотокартці Володимир разом з кішкою. Її звати Кулька. Познайомився він з нею там, на передовій. А телефоном він і нам розповів історію, чим же вона особлива і в чому полягає героїзм тварини.

Володимир Лазарєв, автор виставки

- Вже не перша ротація на цьому місці, а ця кицька не покидає позицію. Має бойову контузію: вона трошки глухувата. Я й не хотів, але трошки наступив на неї, бо не помітив її замасковану у снігу.

Володимир Лазарєв говорить: незважаючи ні на що, тварина життєрадісна, а незабаром знову стане мамою.

Фотовиставка поєднала ротації Володимира на Донеччину та Луганщину 2015-18 років. А виставкою хотів показати, що кордони охороняють звичайні люди. 

Володимир Лазарєв, автор виставки

- Хочу показати, що нашу країну боронять звичайні люди, не зліплені з супер-героїчного «місива», а звичайні наші громадяни, співвітчизники. З їх життєвими проблемами, з їх вадами.

Завідуюча науково-дослідним сектором фондів музею авіації і космонавтики Марина Окара говорить: виставку назвали «Традиції героїв не вмирають». Саме тому вирішили поєднати подвиг юнаків битви під Крутами та сучасних хлопців, які стоять на передовій. 

Марина Окара, завідуюча науково-дослідним сектором фондів музею авіації і космонавтики

- Ми її поєднали для того, щоб показати взаємовідносини тих поколінь і взаємовідносини, які відбуваються в сьогоденні нашому. Тому для зв’язку єдності поколінь пов’язуємо битву під Крутами сторічної давнини і виставку нашого гарного друга, який є частим гостем у стінах нашого музею.

На виставку завітали й військові курсанти, щоб вшанувати пам'ять загиблих за Україну та переглянути світлини Володимира Лазарєва.

Стрічка новин