Одразу дві книги – про історію Полтавщини

Їх представили в обласній державній адміністрації у День Соборності України. Видання спрямовані на науковців, вчителів, студентів та просто усіх, кому цікава Українська революція у Полтавському вимірі. Значну частину документів опублікували вперше.

В обласній державній адміністрації презентували перші дві книги тритомного видання «Українська революція 1917-1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи». Проект присвячено 100-річчю Української революції, і покликаний він об'єднати полтавців навколо вивчення історії рідного краю. Відповідальність викласти історичні дані у книзі взяли на себе історик-краєзнавець Олександр Білоусько та історик й архівіст Тарас Пустовіт. Чимало документів автори шукали не лише у державних архівах, а й у приватних колекціях. Понад 380 документів представлено у книзі вперше.

Олександр Білоусько, один з авторів книг «Українська революція 1917-1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи»

- Починаючи від публікацій, які безпосередньо були під час революцій. Це здебільшого газетні публікації, ті, що збереглися у державному архіві Полтавської області. Потім спогади, які друкували переможці, був такий журнал «Літопис революції», він десь до 27-го року більш-менш об'єктивно показував події, які відбувалися.

У першій книзі автори надали більшого значення процесам, діячам та репресіям часів революції. У роботі йдеться про причини та перебіг Української революції на теренах Полтавщини, про визначних особистостей та їх записи. Текст книги з таблицями, історичними фотографіями та документами розкинуся на більш ніж 900 сторінках.

Олександр Білоусько, один з авторів книг «Українська революція 1917-1921. Полтавський вимір. Події. Постаті. Документи»

- Ми презентуєм сьогодні дві книги з тритомника, присвячених Українській революції 1917-1921 років. Перша книга – це, власне кажучи, відповідь на всі питання. Що це було і як це відбувалося на нашій території, і за її межами за участі наших земляків. Друга книга – це документи.

Друга книга, також представлена цього дня, – не менш інформативна. Проте другий том спрямований на детальне вивчення подій революції через місцеві матеріали та документи того часу.

До книг додано й альбом, у ньому – фото, які допомагають краще уявити ситуацію, що панувала на Полтавщині у роки революції.

Автори рекомендують видання для широкого загалу. Після презентації книгу можна переглянути і почитати у бібліотеках міста та області.

Стрічка новин