Понад 6 млн гривень для відділення гострого мозкового інсульту

У поточному році у першій міській лікарні з'явиться нове відділення, де допомогу отримуватимуть пацієнти з таким захворюванням. Наразі у приміщенні триває капітальний ремонт. Поряд із цим додаткові кошти з міського бюджету збираються виділити на технічне оснащення відділення та закупівлю закордонного обладнання.

Перша міська клінічна лікарня - 7 відділень та 300 ліжок стаціонару. За рік тут отримують медичну допомогу 10 тисяч пацієнтів. А з наступного року у закладі збираються відкрити ще одне відділення.

Ганна Селькіна, головний лікар Полтавської МКЛ №1

- На превеликий жаль, за останні роки намітилася тенденція щодо підвищення захворюваності на гострі мозкові інсульти. Це досить інвалідизуюча патологія. І таких людей за рік у нас лікується понад 700 чоловік.

Відтак виникла необхідність у створенні окремого відділення, де б пацієнтам із гострим мозковим інсультом надавали профільну медичну допомогу. В міському бюджеті знайшли кошти для цього. Всього - 6 млн 220 тисяч гривень.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Повністю замінюється, всі комунікації замінили, всі дроти замінили, витяжки замінюємо. Я думаю, чим швидше ми зробимо це відділення, тим більше ми зможемо вилікувати або надати першу інтенсивну допомогу тим пацієнтам, які вкрай цього потребують.

Четвертий поверх головного корпусу першої лікарні - саме тут невдовзі відкриватимуть відділення гострої цереброваскулярної патології. Зараз у приміщенні триває капітальний ремонт.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні вкрай необхідно не просто зробити ремонт, а найголовніше - завезти те обладнання найсучасніше. Обладнання це повинно стояти в інтенсивній терапії, реанімації, щоб правильно поставити діагноз, як правильно лікувати того чи іншого пацієнта.

Із обладнанням теж обіцяла допомогти міська влада. Орієнтовна вартість сучасних апаратів для діагностики та лікування - 15 млн гривень. Оснащення відділення закордонним обладнанням, кажуть у лікарні, дасть змогу покращити лікувальний процес та забезпечити максимальну доступність до медичної допомоги населенню міста.

Стрічка новин