Трьом дітям-сиротам у Миргороді подарували однокімнатні квартири

Трьом дітям-сиротам у Миргороді подарували однокімнатні квартири

У грудні 2017 року троє молодих миргородців із числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування отримали можливість забезпечення соціальним житлом. 

У мерії Миргорода зазначають: станом на 21 грудня кошти за три однокімнатні квартири вже проплачені. На придбання соціального житла цьогоріч із державного бюджету виділено 906 тис. грн. Відповідний порядок та умови надання субвенції визначений постановою уряду.

Наприкінці 2017 року на Миргород виділили державну субвенцію для купівлі соціального житла з розрахунком 31,5 кв. метрів загальної площі на одну особу. Завдяки особистому контролю даного питання міським головою Сергієм Соломахою та узгодження його з керівництвом Уряду, для Миргорода зробили виняток.

Це дало можливість купити три однокімнатні квартири для дітей цієї пільгової категорії, замість передбачених двох.

За словами голови комісії з питань захисту прав дітей, секретаря Миргородської міської ради Наталії Гирки, яка опікується цією категорією дітей з 1994 року, ситуація по забезпеченню молодих миргородців із числа дітей-сиріт соціальним житлом залишається актуальною. Незважаючи на зусилля, що докладає міська влада, як орган опіки та піклування для створення належних умов виховання, навчання, соціального захисту та матеріального забезпечення вищезазначеної категорії дітей є ще багато проблем, які потребують вирішення. Оскільки соціальне сирітство як явище продовжує поширюватися. Брак коштів на державному та місцевому рівнях не повною мірою забезпечують право осіб вказаної категорії на отримання житла.

З метою вирішення цієї проблеми на місцевому рівні розробили  програму «Забезпечення соціальним житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського». У межах цієї програми міська рада виділяла кошти на оплату кімнати у гуртожитку Миргородського художньо-промислового коледжу імені М.В. Гоголя для осіб з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, передає Миргородська міськрада.

Однак, такий механізм,  який забезпечував дітей до 18 років ліжко-місцем, не вирішив проблему кардинально, оскільки у Миргороді, як і в інших містах немає резерву соціального житла, а потреба в ньому щороку зростає. На первинному квартирному обліку міста перебуває 18 осіб, з числа дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, які потребують поліпшення житлових умов.

Стрічка новин