У Полтаві відбулася наукова конференція з індології

Доповідачі представили на ній власні дослідження індійської культури, традицій, зв'язків із Україною. Конференцію у Полтаві влаштував центр «Шанті». Її у нашому місті проводять вже вдев'ятнадцяте.

У Галереї цього дня говорять про Індію. Тут зібралися науковці, аби представити свої доповіді на всеукраїнській конференції, яка має назву «Реалії та таємниці шляхів нащадків імператора Ашоки».

Світлана Грицай, президент Полтавського міського центру українсько-індійської дружби «Шанті»

- Цей рік особливий. 25 років від дня встановлення дипломатичних відносин між Україною та Індією, 75 років Незалежності Індії, 145 років Бабасахеб Бхімрао Амбедкару – фундатору, творцю індійської конституції і 100-річчя Індіри Ганді.

Організатори наукового зібрання – представники Полтавського міського центру українсько-індійської дружби «Шанті». Ця організація протягом кількох десятиліть зміцнює культурні зв'язки між двома країнами.

Наталія Самойленко, кандидат історичних наук

- Здавалось, що Полтава – це не такий вже центральний регіон з точки зору культурних подій, не найбільш населена частина України, але завдяки товариству «Шанті» вона завжди привертала увагу індійської сторони. Завдяки участі регіонів у цьому процесі відносини між державами перетворюються дійсно на відносини між людьми. І Полтава має численні приклади такого розвитку.

Частий гість у Полтаві – і посол Індії в Україні Манодж Кумар Бхарті, який також не оминув своєю увагою цю конференцію. Доповідачі представили присутніми свої наукові розвідки, присвячені різним питанням індійського життя. Доцент Інституту міжнародних відносин із Києва Олена Борділовська, наприклад, досліджувала принципи ненасилля у сучасній Індії.

Олена Борділовська, доцент Інституту міжнародних відносин КНУ ім.Т.Шевченка

- Тему таку я обрала, щоб власне поговорити, як Індія, яка залишається традиційною країною, все-таки оновлюється, і як вона має пристосувати свою цивілізаційну спадщину до того, що відбувається в сучасному, дуже непростому світі.

Цього року науково-практичну конференцію, присвячену індології, у Полтаві провели вже вдев'ятнадцяте.

Стрічка новин