Цільова програма дасть Більському городищу нове життя

Її концепцію презентували на засіданні «круглого столу» у Краєзнавчому музеї. Програма передбачає збереження та підтримку археологічної пам'ятки, а також розвиток туризму на цій території. 

Старовинні амфори, наконечники для стріл, зразки зброї – усе це протягом більш ніж 100 років археологи знаходили на розкопках Більського городища. Поряд із безцінними артефактами скіфської доби цього дня проводять засідання «круглого столу» науковці та представники влади. Мова йде про збереження Більського городища як археологічної пам'ятки та розвиток туризму навколо неї.

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Наше завдання – все ж таки зробити інфраструктуру привабливою і відповідною до сучасного туриста. І саме тенденція зацікавленості відвідування Більського городища каже нам про те, що це дійсно буде мати і бізнесову складову. Навколо цікавих отаких речей завжди відбувається стрімкий розвиток і територій, на яких вони знаходяться.

Відтак на Полтавщині розробили концепцію програми збереження, розвитку та популяризації Більського городища. 

Ігор Корост, директор історико-культурного заповідника «Більськ»

- Програма має створити сприятливі умови для розвитку сфери охорони культурної спадщини в межах Більського городища, окремо поповнити державну частину музейного фонду України новими унікальними археологічними колекціями з території пам'ятки, підтримати фондово-реставраційну діяльність заповідника.

Програма розрахована на 5 років. На її реалізацію, за попередніми розрахунками, необхідні 16 млн гривень. Програма охопить три основні напрямки.

Ігор Корост, директор історико-культурного заповідника «Більськ»

- Напрям один – це поліпшення матеріально-технічної бази заповідника «Більськ», другий напрям – це розвиток наукової та пам'ятко-охоронної сфери, а третій – розвиток туристичної галузі.

Губернатор Полтавщини висловив свою підтримку презентованій програмі. Аби вже в наступному році розпочати реалізацію запланованих заходів,   її винесуть на розгляд депутатів обласної ради.

Стрічка новин