До серпня 2018-го року кожна гігакалорія теплової енергії, що надходить до споживача, буде на обліку

Відповідно до Закону «Про комерційний облік теплової енергії», який набув чинності на початку серпня, протягом року усі житлові будинки країни мають бути обладнані тепловими лічильниками. Встановлення цих приладів обліку триває і в нашому місті. На сьогодні вже понад 960 об'єктів житлового фонду Полтави забезпечені загальнобудинковими тепловими лічильниками.

Другого серпня цього року в Україні набув чинності закон «Про комерційний облік теплової енергії та водопостачання». Запровадження норм цього Закону дозволить не лише контролювати ефективність реалізації заходів з підвищення енергоефективності, а й спонукатиме мешканців житлових будинків до раціонального використання енергоресурсів у побуті. Адже завдяки обліку послуг населення сплачуватиме виключно за спожиті ресурси. У підсумку все це має сприяти поступовому зменшенню витрат на оплату комунальних послуг.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Цей закон в першу чергу зобов'язує операторів зовнішніх мереж, тобто, це – постачальні підприємства – протягом року обладнати всі вводи в будівлі лічильниками теплової енергії, і протягом двох років обладнати усі вводи гарячої води лічильниками гарячої води. Крім цього, зазначений закон визначає порядок встановлення теплового лічильника, обслуговування, встановлює вимоги до розподілу теплової енергії.

На сьогоднішній день у нашому місті обласне комунальне підприємство «Полтаватеплоенерго» надає послугу з централізованого опалення мешканцям 1 244 будинків. У понад 960-ти з них теплові лічильники вже встановлені. Ця цифра перевищує 77% від загальної кількості будинків. У поточному році найбільший теплопостачальник області обладнав приладами обліку понад 450 об'єктів житлового фонду нашого міста. Будинок по вулиці Івана Мазепи також потрапив до цього переліку.

Олександр Струтовський, старший майстер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Сьогодні тут встановлюють загальнобудинковий вузол обліку теплової енергії. Він в себе включає сам обліковий елемент. Потім будинок отримує нову запірну арматуру, фільтруючі елементи і деякі трубопроводи замінюємо, прив'язки до теплообмінника.

До кінця поточного року підприємство має амбітні плани наблизити рівень оснащеності тепловими лічильниками житлового фонду до 90%, а це означає, що майже 200 багатоповерхівок нашого міста будуть обладнані відповідними приладами обліку. Встановлювати їх, кажуть полтавські теплоенергетики, будуть продовжувати і після початку цьогорічного опалювального періоду. Завдяки збільшенню фінансових надходжень в рахунок оплати за опалення роботи у цьому напрямку пожвавляться.

Володимир Пасічко, головний інженер ПОКВПТГ «Полтаватеплоенерго»

- Фінансування встановлення лічильників здійснюється за тарифні кошти підприємства. Це - інвестиційна програма підприємства, інших джерел, на жаль, немає. Ми зверталися до органів місцевого самоврядування з проханням допомогти нам у цьому питанні, що дало б можливість прискорити встановлення лічильників, але, на жаль, необхідної допомоги не отримали, тому встановлюємо за власні кошти.

Фахівці «Полтаватеплоенерго» кажуть: лічильник сам по собі не є засобом економії - за його показниками обліковується фактична кількість теплової енергії, спожита житловим будинком. Для зменшення ж кількості отриманого тепла, і як наслідок – зменшення сум за опалення у платіжках, необхідно вже зараз подбати про енергозбереження у власному помешканні, а також вчитися раціонально використовувати теплову енергію в побуті. Зокрема, утеплювати стіни, підвальні та горішні приміщення, відновлювати теплову ізоляцію трубопроводів опалення всередині житлового будинку та замінювати вікна і двері в місцях загального користування.

Стрічка новин