Вандали здали на металобрухт родіоактивний метал

Вандали здали на металобрухт родіоактивний метал

Зловмисники встигли  здати на металобрухт частину радіоактивного металу, який вони дістали з місця захоронення небезпечних відходів в межах глиняного кар'єру "Веселівське родовище" у Кропивницькому.

Про це під час прес-конференції повідомив начальник міської спецінспекції Андрій Максюта.

За його словами,  7 вересня у Кропивницькому зловмисники повторно здійснили несанкціоноване розкриття ґрунту на території могильника радіоактивних відходів по вул.Аджамській.

"Маємо повторний факт розриття, повторення подій, які відбувалися 13 липня на вулиці Аджамській, де люди за допомогою екскаватора розрили могильник радіаційних відходів. 7 вересня двоє осіб на автомобілі АЗЛК 412 приїхали і знову розрили могильник. Дістали звідти металеві вироби, мотори, частково щось встигли вивезти та здати на пункти металобрухту", - повідомив А.Максюта.

За його словами, представники СБУ та міської спецінспекції приїхали на місце події в той момент, коли невідомі особи, попередньо обстеживши ділянку дороговартісними металошукачами, за допомогою кирок та лопат здійснювали розкопки. В їхньому автомобілі вже було накопичено метал, який вони планували вивезти.

"Ми зупинили цих людей і викликали поліцію. На даних осіб було складено матеріали, СБУ взяла пояснення, спецінспекція задокументувала їхні незаконні дії. Осіб забрали до міськвідділу поліції, автомобіль також", - додав чиновник.

Стрічка новин