Український Пласт отримав фінансову підтримку від держави

5 млн гривень торік з бюджету країни виділили на проведення заходів. Чотири міжобласні проекти реалізував полтавський Пласт.

Минулий рік, кажуть представники полтавського Пласту, був історичним для цієї організації. Вперше на заходи українських скаутів держава виділила бюджетні кошти у сумі 5 млн гривень.

Євген Янкевич, регіональний представник КПС України в Полт. обл.

- Було виділено цільові кошти. Кошти йшли через Міністерство молоді та спорту України. Вони йшли на всю Україну відповідно. І Полтавщина теж мала таку амбіцію – написати ряд проектів і взяти участь в освоєнні цих коштів у співпраці з державою.

Перший проект – обласне Свято весни. Його провели у травні під Кременчуком. Учасниками дійства стали близько 70 дітей.

Максим Михайлик, голова осередку Пласту – НСОУ м.Полтава

- Діти були як з Полтави, Полтавської області, Кременчука, так і Харкова. Вони мали змогу набратися досвіду практичного пластування, провести три чудових дні на природі разом з верховниками-пластунами, відпочити від буденності, набратися нових навичок, яких би вони не могли дістати вдома і навіть у школі.

Улітку полтавський Пласт влаштував табір для початківців «Мамай-2017». Досвідчені ж учасники вдосконалювалися на всеукраїнському кінному таборі «Герць» та таборі «Кавалерія». На таких заходах, кажуть учасники прес-конференції, Пласт перш за все поширює цінності.

Максим Михайлик, голова осередку Пласту – НСОУ м.Полтава

- Навички поводження з вузлами ми можемо дістати на гуртках з туризму, там же ми можемо навчитися розпалювати багаття чи ставити намет. Навички рукопашного бою ми можемо дістати на якихось секціях. А от власне Пласт передає такі речі, як вірність Богові та Україні, служіння іншим людям, допомога іншим.

Поки що, говорить Євген Янкевич, за кількістю учасників Пласту Полтава поступається західним містам. 

Євген Янкевич, регіональний представник КПС України в Полт. обл.

- У Пласті займаються діти від 6 років до 18, і є страші – від 18 і до безкінченості, то загалом близько 80 чоловік знаходяться в Полтаві, в обласному центрі. Це всіх, починаючи від 6 років і до безкінечності.

Нині організація має у планах розпочати системну роботу у всіх школах Полтави та 60 навчальних закладах районів, а також писати нові проекти на наступний рік.

Стрічка новин