На Полтавщині заради знеболення частіше використовують морфін і трамадол

На Полтавщині заради знеболення частіше використовують морфін і трамадол

Такі результати фахівців Інституту аналітики та адвокації показало дослідження тенденції споживання нарковмісних препаратів в Україні.  

«Полтавафарм» випускає 6 основних препаратів: морфін, омнопон, кодеїн, промедол,трамадол і фентаніл. Реалізують препарати у 27 аптеках. Їх призначають хворим пацієнтам аби втамувати нестерпний біль. 

Таблетована форма препарату з’явилася у 2013 році та стала домінуючою порівняно з розчином. Також зростала до 2015 і реалізація трамадолу, передає прес-служба Інституту аналітики та адвокації.

«Важливо, що з кожним роком аптеки у все більшій кількості відпускають анальгетики по рецепту, тобто «в руки» пацієнтові. А це означає, що полтавцям не потрібно щодня навідуватися до лікарні для введення ін’єкцій.» - переконаний старший аналітик ГО «Інститут аналітики та адвокації» Олександр Ткаченко.

Також зазначають в ІАА, що зросла кількість реалізованого таким чином морфіну. Він вважається золотим стандартом знеболення і з 2013 року його відпускають у зручній для людей таблетованій формі.

Полтавщина стала єдиним регіоном в Україні, який повністю надав усю необхідну інформацію для здійснення дослідження.  КП « Полтавафарм» зробило тотальну роботу, коли зібрало інформацію з усіх 27 аптек,» - розповів Олександр Ткаченко. Фахівці підприємства надали не загальну статистику, а сформували вибірку по рокам та «споживачам». 

Стрічка новин