«Вода цвіте і воняє нечистотами» - з’ясовують причину забруднення річки Коломак

Вода у річці Коломак цвіте та має запах нечистот
Вода у річці Коломак цвіте та має запах нечистот

На початку серпня кілька громадян звернулись до Державної екологічної інспекції в Полтавській області та Регіонального управління водних ресурсів через забруднення річки Коломак. 

Вперше проблему виявили 25 липня. Координатор ГО «Громадянська свідомість» Олександр Василенко говорить, що того дня о 6-й ранку пішов купатись у Коломаці в районі селищ Макухівка і Лісок.

«Коли виліз з води, було дивне відчуття. Вода не просто цвіла: вона була синьо-жовто-зелена, на поверхні плавали зелені бульбашки, а навкруги — запах нечистот,» - розповів чоловік.
Олександр Василенко написав заяву до екоінспекції про виявлений факт забруднення. Він думав, що це сезонне цвітіння води і воно повинно пройти. Але за тиждень, коли активіст повернувся до Полтави, стан води не покращився: вона була того ж кольору, запах — на 50-100 метрів, люди не купались. Виявилося,проблема має загальний характер: через день в соцмережах оприлюднили схожу заяву.

«Інша людина у Климівці зафіксувала те саме. Ми вирішили об’єднатись: написали ще одну заяву, зафіксували забруднення від Ліску до залізничного мосту біля Климівки,» - продовжив активіст.

Співробітники Управління водних ресурсів та Екоінспекції 16 серпня зробили спільну перевірку і відібрали проби води у різних місцях річки, передає прес-служба Полтавської ОДА.

«Відібрали проби води у річці Коломак біля сіл Лісок і Климівка. Дані аналізу будуть через 5 днів, тобто вже наступного тижня ми знатимемо причини забруднення,» - говорить начальник обласної Екоінспекції Вадим Осипенко.

Спеціаліст відділу екологічного контролю водних ресурсів та атмосферного повітря Держекоінспекції Володимир Мерефа зазначив, що цвітіння води – сезонне явище, яке відбувається кожного літа. Поверхня ж річки зараз чиста, без бульбашок і запах відсутній.

Стрічка новин