Музей важкої бомбардувальної авіації оновлює експозиції

До вже існуючих цього року додалися ті, що присвячені подіям в АТО та операції «Френтік».

Зразки зброї та боєприпасів, уламки від бойових машин та спорядження військових – усе, що може розповісти про війну. Одна з нових експозицій Музею важкої бомбардувальної авіації знайомить відвідувачів із подіями в зоні АТО.

Петро Романюк, начальник науково-просвітницького відділу Музею важкої бомбардувальної авіації

- Це експозиція присвячена воїнам-авіаторам льотного складу, які загинули у зоні АТО. 35 чоловік. Немає тут ще трьох фотографій. Це з нашої авіаційної бригади загинули три військових вертольотчики.

Нові експонати у музеї, говорить Петро Романюк, цікавлять відвідувачів. Вони роздивляються, підходять, запитують. Не меншу цікавість викликає ось ця кімната. Вона переносить відвідувачів на більш ніж 70 років назад – у 44-ий рік та події, пов'язані з операцією «Френтік».

Віктор Дейнега, завідуючий Музеєм важкої бомбардувальної авіації

- На сьогоднішній день в експозиції «Френтік» практично всі експонати – це експонати, які представила або американська сторона нам, або ж ветерани Другої світової війни. Усі вони натуральні, і тому дуже цікаві і дуже цінні.

Подивитися на ці та інші унікальні зразки, які містяться у музеї, приходять і полтавці, і закордонні делегації. На день припадає до шести-семи екскурсій.

Петро Романюк, начальник науково-просвітницького відділу Музею важкої бомбардувальної авіації

- До 100 чоловік в будні. А в суботу-неділю важко порахувати, бо стільки йде... Багато людей йде. Особливо цікавляться музейними експонатами на льотному майданчику. У нас там єдиний у світі експонат Ту-160 – Black Jake, у народі – «Білий Лебідь». Жоден музей світу такого експонату не має. В Україні єдиний експонат Ту-95МС.

Цього року у вересні Музей важкої бомбардувальної авіації відзначатиме річницю присвоєння йому статусу філії Національного військово-історичного музею України.

Стрічка новин