У Глобинському районі палають торфи

Над ліквідацією пожежі працюють рятувальники. Полум'я гасять 24 чоловіки особового складу та 11 одиниць техніки. Роботи ускладнюють сильна спека та півторакілометрова відстань до вододжерела.

Про займання торфовищ неподалік села Іванове Глобинського району надзвичайників повідомив сільський голова. Фахівці встановили, що полум'я охопило поверхневі поклади торфу на площі близько 4 гектарів.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС у Полтавській області

- До ліквідації пожежі від Головного управління служби з надзвичайних ситуацій Полтавської області залучено 24 чоловіки особового складу та 11 одиниць техніки. Це рятувальники з Глобинського, Семенівського, Лубенського районів, а також із міста Полтава і Кременчук. Також залучено бульдозер рятувального підрозділу спеціального призначення.

Глибина залягання торфовищ у цій місцевості складає 30-40 сантиметрів. Найближчі населені пункти знаходяться на відстані трьох-чотирьох кілометрів.

Світлана Рибалко, начальник сектору зв'язків зі ЗМІ та роботи з громадськістю ГУ ДСНС у Полтавській області

- Складність гасіння пожежі полягає в тому, що вододжерело знаходиться на відстані півтора кілометра від місця пожежі. Це річка Хорол. Тож для подачі води були прокладені рукавні лінії, і воду подають саме по ним.

Причини пожежі наразі встановлюються. Утім, кажуть рятувальники, зазвичай такі загорання виникають через людський фактор. За даними Укргідрометцентру, до кінця тижня у Полтавській області утримається надзвичайна пожежна небезпека 5 класу. І в такий період достатньо навіть одного непогашеного сірника, щоб спровокувати масштабну пожежу.

Стрічка новин