30-40 тисяч щороку

Квадратні метри житлової площі у Полтаві збільшуються, а квартири знаходять своїх нових власників. Вже цього року у місті ввели в експлуатацію 10 будинків, ще чотири – у стані зведення. Цієї неділі усі, хто докладає свої зусилля до розбудови Полтави, відзначатимуть професійне свято. Напередодні Дня будівельника на одному із таких майданчиків побував міський голова Олександр Мамай.

Мікрорайон Левада. Близько десяти років тут триває забудова одного із кварталів. 

Павло Оленьов, перший заступник голови Полтавської організації «Райагробуд»

- На цьому кварталі першим був збудований ТРЦ «Мир», а потім були збудовані по черзі всі будинки: перший, другий, п'ятий, восьмий і все те, що ви бачите зараз.

Зараз по вулиці Головка зводиться десятиповерхівка. На будівельний майданчик цього дня завітав міський голова Олександр Мамай, аби поспілкуватися із будівельниками та привітати їх із прийдешнім професійним святом. Говорить, що це одне з родинних свят, адже його мама майже 40 років пропрацювала на будівництві.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Завдання міського голови і депутатського корпусу, мабуть, – знаходити ті земельні ділянки для того, щоб будівельники могли будувати, будувати і будувати. Тому що це не просто кран стоїть, це люди, які займаються конкретною роботою. Це цегляний завод уже працює, який випускає цеглу, це арматурний завод працює, це залізобетонний завод працює, це транспорт їздить. Тобто, це платяться податки в наш міський бюджет.

На цьому об'єкті задіяні близько 100 осіб. Працюють у дві зміни і влітку, і взимку. Замовником будівництва виступає компанія «Сучасний дім».

Сергій Садов, заступник директора ТОВ «Сучасний дім»

- Будинки відповідають назві нашої фірми. Будинки сучасні, планування сучасне, оздоблювальні матеріали, які застосовуються, теж сучасні. Намагаємося бути в курсі всіх подій. Квартири однокімнатні, дво- і трикімнатні. На сьогодні потреба більше в одно- і двокімнатних квартирах.

На сьогодні, говорить Олександр Мамай, Полтава займає перше місце серед інших міст області за обсягами будівництва житла. Окрема увага приділяється забезпеченню даху над головою соціально незахищеним верствам населення. По вулиці Марії Башкирцевої нині триває зведення будинку, квартири у якому призначені для учасників антитерористичної операції.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- 120 квартир виділено для учасників АТО. На сьогоднішній день заключили понад 68 договорів учасники АТО. І тому я, користуючись нагодою, хочу сказати, що ще квартири в резерві є. 7 тисяч, там майже 7 200 – квадратний метр. І кожен учасник антитерористичної операції може заплатити 50% від вартості цього квадратного метру.

На 2017 рік запланували ввести в експлуатацію 14 об'єктів загальною площею близько 80 тисяч кв. метрів. Це дозволить майже півтори тисячі родинам придбати сучасне комфортабельне житло.

Стрічка новин