В адміністрацію – за молитвою

У Полтаві обласні керівники снідали разом з підопічними та церковнослужителями різних конфесій. Але їжу прийняти вирішили не стільки матеріальну, як духовну. Називають це молитовним сніданком. Перший такий же відбувся чотири з половиною місяці тому, у березні. Цього четверга вирішили зібратись в обласній державній адміністрації удруге.

Починають день із молитви. В обласній адміністрації збираються за новим столом, аби провести другий молитовний сніданок. У першу чергу згадують засновника такої традиції у світі.

Віта Сарапин, ведуча

- Президента Сполучених Штатів Америки Дуайда Ейзенхауера, котрий започаткував ранкове духовне спілкування більше 60 літ тому. У часи, коли справ і викликів було так багато, а відповіді на них такі складні, що залишалося молитися і сподіватися на допомогу бога.

Поруч сидять представники різних релігійних конфесій, різних політсил. Говорять про важливість єдності заради миру і чисті помисли, з якими треба починати кожний день.   

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Дуже важко виховувати своїх дітей, коли ти сам робиш не дуже гарні речі. Мабуть, на своєму прикладі, на прикладі нашого життя ми показуємо приклад, як можна знайти єдине правильне рішення. Сівши за один стіл, подивившись один одному в очі, зробити крок один до одного.

Керівники області відзначають: українців роздирає не тільки зовнішній ворог.

Євген Холод, в.о. голови Полтавської обласної ради

- Що стосується внутрішній распрій, далеко ходити не треба. Приклад: учора в Миргороді поховали двадцятирічного хлопця, учасника АТО. І трагедія в тому, що загинув він не на фронті. А тут, від рук своїх же земляків, розумієте?

Тема нинішнього молитовного зібрання – обговорення 9 заповідей блаженства. Їх чиновникам пояснюють служителі різних церков.

Юрій Кролевський, голова Полтавської греко-католицької парафії

- Людям даровано вибір: ти можеш бути милосердним, можеш бути не милосердним. В чому феномен милосердя: той, хто милосердний, – не тільки до інших, а й до себе. Бо милосердя – основна ознака Господа. Він милосердний і до грішника. 

Формат молитовного сніданку не передбачає гострих дискусій, тож учасники просто висловлюють своє бачення проблем сьогодення.

Олег Овсій, єпископ церков евангельських християн-баптистів в Полтавській області

- Трагедія високопосадовця починається тоді, коли він вимагає від інших, але для себе ставить планку свою. Трагедія суспільства починається тоді, коли одна частина суспільства живе по одним правилам – правильним, а інша – по іншим.

Стрічка новин