На вихідних у Північній півкулі Землі спостерігатиметься пік потоку Персеїд

Це астрономічне явище пов'язане із метеорами, які з великою швидкістю наближаються до нашої планети.

Цей телескоп здатен приближувати у 150 разів. З його допомогою можна роздивитися сотні тисяч навіть найменших зірочок. Утім, аби спостерігати за потоком Персеїд, пік якого щороку відбувається у серпні, не потрібна взагалі ніяка техніка.

Микола Тищук, науковець Полтавської гравіметричної обсерваторії

- Телескоп буде нас обмежувати. Краще вибрати якусь таку відкриту ділянку, місце без дерев, без будинків бажано, десь за містом, або просто відкриту ділянку, і увечері, коли стемніє, чи вночі повернутися в напрямку сузір'я Персея і дивитися.

Микола Тищук на карті зоряного неба демонструє, в якій його частині слід шукати цей метеорний потік.

- Метеорний потік Персеїд – він так названий, тому що він виходить ось із сузір'я Персея. Ось це сузір'я Персея, яке можна бачити в період активності потоку саме на північному сході неба.

Потік Персеїд виглядає ось так. Багато хто це явище пов'язує із падінням зірок. Проте таке судження, говорять фахівці, оманливе.

Микола Тищук, науковець Полтавської гравіметричної обсерваторії

- Звичайно, це - не зірочки. Це - космічне каміння, яке влітає з величезною швидкістю в атмосферу Землі, десь приблизно зі швидкістю 60 км за секунду. Від тої великої швидкості виходить сильне тертя об атмосферу. Космічне каміння розігрівається, що починає світитися і навіть плавитися. А ми бачимо те, ніби падають зірки.

Метеорний потік цього року можна спостерігати з середини липня приблизно по 17 серпня. Його максимум припадає в ніч з 12 на 13 число. Щоправда, потік Персеїд буде помітним лише за умови безхмарного неба

Стрічка новин