На Полтавщину їдуть, щоб побачити українське весілля та відпочити на мальовничій природі

Про туристичний потенціал регіону цього дня йшлося на прес-конференції представників профільного обласного управління.

223 турфірми, більше 200 екскурсоводів, 74 оселі зеленого туризму, 15 центрів активного відпочинку – так цифри говорять про туристичний потенціал Полтавщини. Розвивати його, а також формувати позитивний імідж області шляхом розробки нових маршрутів, – основне завдання туристичної галузі регіону. Аби відпочивати на Полтавщині було цікаво, корисно, а головне – безпечно, говорять у профільному управлінні обласної адміністрації, працювати над цим гуртом мають і чиновники, і громадські організації, і приватні підприємці. 

Сергій Марчишинець, т.в.о. начальника управління інфраструктури і туризму Полтавської ОДА

- Нам би хотілося, щоб коли йде популяризація продукту, а тим паче – це імідж області, щоб кожен розумів, що він представляє область. І не тільки заради тих чи інших речей отримує якусь комерційну винагороду. І в першу чергу це безпека. Тому що якщо брати одну екскурсію – це одне питання, коли брати проживання і ще якийсь активний відпочинок – це безпека життя.

Загалом туристам Полтавщина може запропонувати, запевняють в адміністрації, сотню різноманітних маршрутів: велосипедні покатеньки, сплави по річках, відпочинок у садибах зеленого туризму, кінні прогулянки, незвичайні екскурсії до музеїв.

Лариса Оніщук, заст. начальника управління інфраструктури і туризму Полтавської ОДА

- Всі знаєте ви Музей весілля в Великих Будищах. Це – один із лідерів у нас з музеїв на громадських засадах, до речі. І уже до 20 тисяч наближається кількість відвідувачів. Якщо говорити по іншим таким районним музеям, то це дуже високий показник.

Найбільше відпочивати на Полтавщину приїжджають мешканці сусідніх регіонів: Харків, Дніпро, Київ. Цінова політика, говорить Лариса Оніщук, демократична.

Лариса Оніщук, заст. начальника управління інфраструктури і туризму Полтавської ОДА

- Я знаю, що є такі садиби, що починаючи від 50 гривень за добу за ночівлю. Є такі садиби, зокрема, садиба пана Кубрата, у них така вартість. Є інші ціни по зеленому туризму: є 100 грн, є 150. Диканька, я знаю, 150: там 15 садиб у них там в залежності від якості послуг, де зручності в садибі чи надворі, і т.д.

На даний час, кажуть в управлінні, розробляється реалізація проекту концепції розвитку дорожньої інфраструктури області. Остання націлена на сприяння туристичної привабливості регіону. Це ремонт доріг, під’їзних шляхів, автостоянок для туристичного транспорту та встановлення дорожніх знаків.

Стрічка новин