Полтавців застерігають від виїзду у хвойні ліси

Причина - найвищий клас пожежної небезпеки. Протягом цього періоду забороняється розведення багаття у лісі, заїзд на територію масивів транспортних засобів. 

Тривалий час висока температура плюс низька вологість повітря дорівнює великій вірогідності виникнення лісових пожеж. Клас небезпеки визначають шляхом накопичення температур за бездощовий період.

Олена Панченко, провідний синоптик Полтавського центру з гідрометеорології

- На сьогоднішній день по території Полтавської області, по всій території області, відмічається четвертий клас пожежної небезпеки. Але вже завтра-післязавтра по всій території області буде п'ятий клас пожежної небезпеки. Це - надзвичайно висока пожежна небезпека. Максимальна від того, що можливо.

З початку року на Полтавщині вже сталося 53 лісові пожежі. Серед причин, що переважають, - необережне поводження з вогнем. За умови такої спеки займання може спровокувати найменша іскра.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю УДСНС у Полтавській області

- В таку спеку взагалі забороняється заїжджати у хвойні, особливо – лісові масиви, тому що дуже суха підстилка. Навіть можуть виникнути пожежі від тієї іскри, яка може бути від автомобіля. Це вкрай небезпечно.

Відтак тих, хто прагне вирватися із задушливого міста та відпочити у лісі, рятувальники попереджають про небезпеку.

Віталій Шкаревський, начальник відділу інформації та комунікації з громадськістю УДСНС у Полтавській області

- Зараз на даний час проводиться посилена роз'яснювальна робота, спільно з лісівниками проїжджаємо по лісових масивах, де відпочивають люди, наголошуючи на тому, що вкрай необхідно бути обережними під час поводження з вогнем, особливо в лісі.

Найбільш небезпечні райони, де вірогідність виникнення пожеж у лісах висока, - схід і південь області. Адже у західній частині регіону вже найближчої доби, кажуть синоптики, локально можуть пройти дощі. Загалом же, гідрометцентр заспокоює: завтра-післязавтра температура повітря дещо знизиться у порівнянні із попередніми днями.

Стрічка новин