Воду – людям

У найменшій об'єднаній територіальній громаді Полтавщини прокладають магістральний водовід. Взялися за будівництво життєво необхідної мережі у Пришибській ОТГ. Вартість будівництва оцінили у 36 мільйонів гривень. Попри чималу суму, ні керівники громади, ні самі селяни «не ламають голову» над тим, де взяти гроші. Адже проект взяли на себе очільники місцевого підприємства.

Відерця стоять просто біля дороги на вулиці. Для цих полтавців питну воду привозять. У декого є колодязь чи свердловина, але пити звідти небезпечно. Так живуть у селі Пришиб Кременчуцького району.  

З 2008 року почали проводити геолого-вишукувальні роботи. Виявили озеро прісної води. Зараз вже там збудований водозабір, прокладена магістраль. Збудували дві бактерицидні станції, адже вміст металів у воді - високий. Продовжують цю роботу вже як об'єднана територіальна громада, 5 сіл.

Валентина Городянко, Пришибівський сільський голова

- Будуємо водовід, вартість якого – 34 мільйона гривень. Зараз уже можу сказати, що на двох вулицях - Набережній та Молодіжній - ці два будинки підключені. Але воду ще не подавали, оскільки водовід не зданий в експлуатацію.

 Це, власне, територія водозабору. Тут три скважини, під'їзди для їх обслуговування, приміщення для працівників.

Павло Рубан, заступник начальника управління капітального будівництва «Єристівський ГЗК»

- Цей об'єкт - це серце вцілому водозабору, я так вважаю. Для роздачі води на Єресівку, Пришиб, Роботівку. Звідси буде подаватись вода по колектору. Ми зараз завершуємо перший етап - це буде роздача води на село Єресівка. Другий етап буде - на село Пришиб. Це все цьогоріч. 71 приватний будинок і 9 соціальних об'єктів.

Представники підприємства говорять: вклали в усі ці роботи – вже близько 8 мільйонів доларів. Утім, подібні роботи ведуть не тільки тут, а й по інших населених пунктах. Такі зобов'язання беруть на себе незалежно від виборів, тому що називають себе соціально відповідальним підприємством. Хоча, і проблем мають немало під час проведення трубопроводів.

Павло Рубан, заступник начальника управління капітального будівництва «Єристівський ГЗК»

- Це переходи через автомобільні шляхи загального призначення, це і під набережною: там висока вода підземна. Доводилось колодязі у два яруси. Це практично вони у два метри. І вода навіть потрапляла. Такі ось були нюанси.

Зараз люди у Пришибській громаді забезпечені водою на 10%. Будівництво магістрального водоводу заплановане до 2019 року. Тоді, говорить сільський голова, вдасться закрити питання. Гроші на спорудження - з місцевого бюджету та від місцевого підприємства, Гірничозбагачувального комбінату.

Валентина Городянко, Пришибівський сільський голова

- На магістральний водовід вони електрооснащення будували за свої кошти. На сьогоднішній день використано 1 мільйон 200. І ще 800 тисяч, доки добудується об'єкт. 11 мільйонів - кошти місцевого бюджету. А вуличний водовід ми розбили на три роки.

Написали проект до Фонду державного і регіонального розвитку. Чекають ще коштів звідти.

Місцевий бюджет Пришибській громаді в основному наповнюють із коштів з земельного податку.

Стрічка новин