На Сулі в Оржицькому районі збудують шлюз-регулятор

На Сулі в Оржицькому районі збудують шлюз-регулятор

В селі Тарасівка Оржицького району побудують регулюючу систему на річці Сула, бо у районі прослідковують різке зниження рівня поверхневих та підґрунтових вод в заплавах річок Сула, Оржиця та Сліпорід. Шлюз-регулятор допоможе збільшити водоносність річок, зберегти унікальну флору та фауну в заплавах і не допустити виникнення торфяних пожеж на території.  

Рішенню передував проект 2016 року «Будівництво водорегулюючої споруди – шлюза-регулятора на р. Сула в районі с.Тарасівка Оржицького району Полтавської області». Вартість його становила  21273,286 тис.грн. Розробником проектної документації тоді виступав Державний регіональний проектно-вишукувальний інститут «Дніпродіпроводгосп» (м.Дніпро), передає Оржицька РДА. 

Розробляли документи проекту шлюза-регулятора представники Державного регіонального проектно-вишукувального інституту «Дніпродіпроводгосп», Полтавського обласного управління водних ресурсів, Департаменту екології та природних ресурсів облдержадміністрації, голови райдержадміністрацій та районних рад Оржицького і Семенівського районів.

У 2017 році цей проект ще раз розглянули на сесії Полтавської облради. Посадовці виділили 1 млн. 700 тис. гривень із фонду охорони навколишнього природного середовища Полтавської області для його реалізації. Розпорядником коштів визначили Управління капітального будівництва облдержадміністрації.

Тепер оголосили конкурс тендеру на проведення будівництва.

Побудувати шлюз-регулятор мають до 2021 року згідно з регіональною цільовою програмою.

Стрічка новин