У Центрі дозвілля в Гоголевому намалюють Миколу Гоголя та відкриють музей

Реконструкція Центру дозвілля у Гоголевому.
Реконструкція Центру дозвілля у Гоголевому.

У Гоголевому Полтавської області триває реконструкція будівлі Будинку культури. Її перетворюють на Центр дозвілля.  

Будівельні роботи планують закінчити у цьому році. Представники Полтавської ОДА обговорили подальший хід робіт на виїзній нараді.

«До кінця року будівельники завершать усі внутрішні та зовнішні інженерні мережі. До початку холодів закінчать зовнішнє оздоблення та теплогенераторну кімнату. Заплановані на цей рік роботи виконають вже в жовтні-листопаді. Наступного року робочі встановлять все звукове та світлове обладнання і фінішне оздоблення», - зазначив директор Департамент будівництва, містобудування і архітектури та ЖКГ Тимофій Голбан.

На барельєфах фасаду планують намалювати відомих на Полтавщині особистостей. Одним з них буде Микола Гоголь. Комісія доручила майстру-художнику обрати портрети цих людей та почати роботи. Замовник об’єкту та працівники культури місцевого виконкому також обговорили питання щодо розмірів сцени відносно глядацької зали. Її не збільшуватимуть, аби залишити перший ряд зали для людей з обмеженими можливостями. Для них також побудують пандуси та повісять необхідні таблички, передає прес-служба Полтавської ОДА. 

На другому поверсі Центру хочуть облаштувати музей. В експозиційно-виставковій залі розміщуватимуть пересувні виставки. Щоб зробити повноцінну картинну галерею тут зроблять спеціальні заглибини. До ніш проведуть дроти для світлодіодів та додаткового освітлення експозиційної зали. На вікна почеплять жалюзі від надмірного світла.

При реконструкції будівлі використають сонячну електричну станцію. Її встановлять на даху майбутнього Центру. Сонячні батареї забезпечать електроенергією весь комплекс. Для них вже встановили відповідні кріплення. В будівлі розмістять акумуляторну, через яку передаватиметься сонячна енергія.

«Ми задоволені станом робіт. Обговорили, які з них завершуємо у цьому році, намітили плани на наступний рік. Ми плануємо привести центр та садибу в належний вигляд до 210 річниці від Дня народження нашого земляка Миколи Гоголя», - розповів заступник голови Полтавської ОДА Олег Пругло.

Оновлена будівля стане не тільки енергоефективною, а й пожежобезпечною. Для цього відновлять стару водойму та зроблять другу, як це потрібно за правилами. Робоча бригада випереджає графік. Вони закінчать будівельні роботи вже цього року, а оздоблювальні продовжать наступного. З листопада до березня об’єкт не реставруватимуть. Обладнання залишиться під наглядом охорони. У парковій зоні докладуть плитку, змінять стару альтанку, зведену за малюнками Миколи Гоголя. Також вирішать питання з гротом, який опинився на краю водойми. Для збільшення фінансування Департамент будівництва подасть документи на європейський грант з туризму.

Стрічка новин