Розвиток рекреаційних територій та оновлення міських доріг

У Полтаві розробили основні стратегічні цілі розвитку міста. Ці матеріали напрацьовували протягом року експертні групи. До їхнього складу увійшли фахівці з різних галузей, представники громадських організацій та звичайні полтавці.

Півтора роки роботи, десятки зустрічей, сотні годин обговорень – і Полтава визначилася з напрямками свого розвитку на найближчі 13 років. Проект «Інтегрований розвиток міст в Україні» наразі діє у чотирьох обласних центрах нашої держави: Чернівцях, Житомирі, Вінниці та Полтаві. Він передбачає залучення європейського досвіду та підходів до неформального планування міста. 

Вадим Вадімов, учасник робочої групи з розробки концепції

- Неформальне планування, проектування – це те, що долучається кожен фактично, може прийнята до уваги його думка: громадських рухів, активістів, безпосередньо всіх небайдужих полтавців. Ми дійсно у форматі Інституту розвитку міста, наших партнерів з Німеччини та Швейцарії провели форуми громадські, на яких ми намагалися визначитися і почути думку полтавців.

На громадських форумах та засіданнях із експертами виявляли сильні та слабкі сторони Полтави, її переваги та існуючи недоліки. 

Юрій Левченко, директор КУ «Інститут розвитку міста»

- На кінець року 2016 був напрацьований матеріал – 950 сторінок про те, яка Полтава у нас на сьогодні. Цей матеріал став основою SWOT-аналізу. Цей SWOT-аналіз дав можливість розробити бачення про Полтаву, яка вона є, як ми її хочемо розвивати.

Цього дня у стінах міської ради презентують попередню Стратегію розвитку нашого міста до 2030 року.

Оксана Деркач, секретар Полтавської міської ради

- Перш ніж її затверджувати, необхідно, щоб ті, хто будуть голосувати за неї, це депутати, знали, в чому полягає суть цієї стратегії розвитку міста і, звичайно, щоб мешканці теж знали, за якими напрямками ми пропонуємо місто розвивати і, можливо, у них будуть доповнення до нашої концепції.

Загалом на сьогоднішній день розроблені 6 стратегічних напрямків розвитку: інфраструктура, транспорт, туризм, екологія тощо. 

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Сьогодні після цієї наради я черговий раз переконався, що співпраця йде повним ходом і, мабуть, приємно те, що на наступний рік наші партнери вже нам залучать перші 50 тисяч євро для реконструкції парку «Перемога».

Наприкінці 2018 року, кажуть експерти, робота над Концепцією інтегрованого розвитку Полтави буде завершена. Тоді ж її винесуть на затвердження сесії Полтавської міської ради.

Стрічка новин