«Люди готові робити благодійні внески у лікарню, коли бачитимуть, куди і за що платять» – ІАА

«Люди готові робити благодійні внески у лікарню, коли бачитимуть, куди і за що платять» – ІАА

Такі результати опитування Інституту аналітики та адвокації за підтримки МФ «Відродження».  

Виявилося, що пацієнти готові платити за медичну допомогу – робити благодійні внески, але за певних умов: бачити, куди платити, за що, як ці кошти витрачаються та головне – як це вплине на їх лікування, передає прес-служба ГО "Інститут аналітики та адвокації". 

«Сподіваємося, що за результатом впровадження медреформи схема діяльності фондів взагалі зникне. Проте на реформу потрібен час, а контроль за діяльністю фондів при лікарнях є своєрідним перехідним документом. Більше того, якщо фонд дійсно допомагає лікарні, як це говорять, то йому немає чого приховувати», – говорить заступник виконавчого директора ІАА Юрій Ромашко.

Аналітики переконують, що такий документ підвищить довіру пацієнтів до явища благодійності у лікувальних закладах.

«Він має вивести на «чисту воду» діяльність фондів та перевірить, чи дійсно вони передають 80% лікувальним закладам, що має бути відповідно закону», – прокоментував аналітик ІАА Олександр Ткаченко.

Нагадаємо, 25 липня виконуюча обов'язки Міністра охорони здоров'я України Уляна Супрун підписала наказ, чим зобов’язала лікарні звітувати про благодійні внески фондів. Запрацює така система звітності з січня 2018 року.

Стрічка новин