США виділять 30 млн доларів на підтримку енергобезпеки України

Засідання Конгресу США
Засідання Конгресу США

Згідно з проектом закону США про "Протидію супротивникам Америки з-за санкцій" передбачається виділення 30 млн доларів на реалізацію ініціатив за підтримки енергетичної безпеки України.

Повідомляється, що проект закону про Протидію супротивникам Америки через санкції" передбачає створення "Фонду для протидії російському впливу" і виділяє в його бюджет 250 млн доларів на 2018-2019 фінансові роки.

Так, законопроектом чітко визначена підтримка уряду України у відновленні суверенітету і територіальної цілісності; засудження та протидію всім дестабілізуючим зусиллям уряду РФ в Україні; невизнання незаконної анексії Криму урядом РФ або відторгнення будь-якої частини території України з використанням військової сили; надання допомоги щодо реформування енергетичного сектора України і зменшення залежності від російських енергетичних ресурсів; продовження протидії реалізації проекту "Північний потік-2".

Крім цього, закон забороняє президенту Трампу одноосібно скасовувати санкції. Тепер Дональду Трампу для того, щоб скасувати санкції проти якого-небудь людини або компанії, потрібно отримати згоду від Конгресу. При цьому санкції можуть бути скасовано лише у випадках, якщо це відповідає інтересам національної безпеки США або якщо це фізична або юридична особа більше не причетне до порушень, за які вводилися санкції. У випадку з "українськими" санкціями потрібно представити докази, що Росія виконує мінські угоди. Однак новий закон не вводить прямо ніяких нових санкцій і не зобов'язує президента їх вводити.

Стрічка новин