У суді продовжують розглядати справу мера Харкова Геннадія Кернеса

Сьогодні – плюс один допитаний свідок, дебати між прокуратурою та стороною захисту і очікуване перенесення слухання.

Це Київський райсуд Полтави. Тут традиційно, раз на місяць, слухають справу міського голови Харкова Геннадія Кернеса та його двох охоронців. Їх звинувачують у викраденні та тортурах активістів Євромайдану. Ці слухання тривають більше двох років. За цей час вдалось допитати більше шістдесяти свідків обвинувачення. Зараз під присягою суду – ще один.

- Нічого не бачив, нічого не знаю. Я просто потрапив до числа людей, які в певний час мали бути в МакДональдсі.

На цьому засіданні – все за старою схемою. 5 адвокатів Кернеса, сам міський голова Харкова, потерпілий Ряполов та два його адвокати. Тут вкотре свідки кажуть, що нічого не пам'ятають, і вкотре відбуваються суперечки між стороною обвинувачення та стороною захисту. 

Олександр Гунченко, адвокат Геннадія Кернеса

- Прокуратура не забезпечила явку свідків обвинувачення саме сьогодні. Свідки прибували на минуле судове засідання, але прокуратура виявила бажання заявити про відвод судді. Тож свідки не були допитані.

Адвокати Кернеса кажуть: прокуратура займається «утаємниченням». За 2 роки вони не надали повного обсягу доказів у матеріалах справи. Є лише список свідків, але вони до суду не доходять. Натомість адвокати потерпілих вважають, що розгляд справи вкрай затягнувся. І мають свої пропозиції.

Тетяна Зелькіна, адвокат потерпілих

- Можливо, певним чином змінювати порядок дослідження доказів. Можна вже переходити до дослідження письмових доказів обвинувачення. Проте, все ж таки сприяти стороні обвинувачення. Таким чином судовий розгляд буде йти в більш розумні строки.

Зараз справа Кернеса все ще знаходиться на етапі допиту свідків обвинувачення. Їх 74. Під присягою суду не було 12 чоловік. На наступному засіданні, що відбудеться 24 липня, їх продовжать допитувати. В разі, якщо ніхто із свідків не з'явиться, суд має наміри перейти до дослідження доказів обвинувачення.

Стрічка новин