Місцевий розвиток, орієнтований на громаду

«Місцевий розвиток, орієнтований на громаду» – це спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН. У Полтавській області він реалізується з 2009 року. Сьогодні під час засідання обласної Координаційної ради з моніторингу реалізації проекту на Полтавщині говорили про стан впровадження III фази проекту.

З 2009 року на Полтавщині почали реалізовувати спільний проект Європейського Союзу та Програми розвитку ООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду». 

Віталіна Старчик, координатор впровадження проекту ЄС/ПРООН «Місцевий розвиток, орієнтований на громаду»

- Це соціальний проект. Ми прийшли в Україну не для того, щоб відновлять інфраструктуру, а для того, щоб будити людей, щоб мобілізувати і згуртувати людей навколо своїх проблем. І це найголовніша мета і завдання нашого проекту.

Нині на Полтавщині діє III фаза проекту, який вміщує в собі кілька напрямків, серед яких: інфраструктурний, енергозбереження, водопостачання, вирішення екологічних проблем та охорона здоров’я. Директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА Інна Іщенко каже: завдяки III фазі проекту відбувалась підтримка ініціатив ОСББ та громадських організацій. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- За рахунок цього компоненту було проведено і заміну вікон, і ремонти ліфтів, утеплення фасадів будинків, тобто, весь комплекс робіт, який полягає в забезпеченні термомодернізації та облаштуванні інфраструктури територій.

У рамках проекту також відбувалась підтримка ВПО. 

Інна Іщенко, директор Департаменту економічного розвитку Полтавської ОДА

- Було капітально відремонтовано покрівлю, вікна та каналізаційні стоки у готелі «Славутич» в м.Горішні Плавні, а також реконструйовано житлову будівлю під готель для тимчасово переміщених осіб в с.Нова Галещина.

Нагадаємо, під час першої фази проекту в області реалізували 50 ініціатив громад з покращення місцевої інфраструктури загальною вартістю понад 7 млн. грн. З 2011 року розпочалася друга фаза проекту, де реалізували 54 ініціативи громад загальною вартістю понад 10 млн. грн.

Стрічка новин