Розбиту автівку з АТО привезли полтавським волонтерам для відновлення

«Форд» «Маверік» військовим подарувала Пирятинська громада ще у 2014 році. Зараз автівка не на ходу. В автомобілі планують відремонтувати ходову, замінити вибите скло та зварити іржавий кузов, після чого авто знову повернеться на передову.

Ірина Каптур, волонтер 

- Це знаменитий Форд-Маверік, який з 2014 року на передовій. Подарувала його Пирятинська громада бійцям 92-ї бригади. 2014-2016 роки він був під Щастям, потім 92-га виходила, і ми попросили, щоб вони передали вже на той час 53-й бригаді, які були в Зайцево.

Це авто полтавські волонтери ремонтують вже не вперше. Цього разу автомобіль привезли зі Світлодарська. Волонтери говорять, що дороги в тих краях просто відсутні, тому техніка не витримує такого навантаження. 

Ірина Каптур, волонтер 

- Там не грунт, там просто каміння і глина. Коли йдуть дощі, ніякий автомобіль не виїде.

До Полтави Форд-Маверік привезли вантажівкою. Тут її ремонтуватимуть місцеві волонтери. В автомобілі відремонтують ходову, замінять вибите скло та зварять іржавий кузов. 

Цей чоловік – військовий з семирічним стажем. На війні Кирило Зазірний – з 2014 року. За цей час тримав оборону у Краматорську, Авдіївці, Зайцевому. Наразі несе службу у Троїцькому. 

Кирило Зазірний, військовий 

- Машину нам передала 92-га бригада, коли ми були в Зайцево. Потім ми вийшли на полігон, і потім на цій машині ми заїхали в Троїцьке. Машина в нас була одна, вона возила командира батальйону. Так, як там рельєфна місцевість погана, машина «лягла» моментально.

Кирило Зазірний говорить: подібні автівки на передовій – вкрай необхідні. З їх допомогою можна негайно доставити ліки чи боєприпаси. Від держави військові отримують хіба що такі 40-річні «уазики». Ось цей привезли також з передової, проте відремонтувати його неможливо. Він слугуватиме донором деталей на відновлення інших авто.

А от на передовій ситуація нині неспокійна.

Кирило Зазірний, військовий 

- Обстріли регулярні. У них постійно йде ротація, вони постійно щупають, перевіряють, де що і як. Ми їх нічим не можемо прощупати. Нам нічим відповідати.Тримаємо позиції, оборонна війна так звана.

Десь за два тижні відремонтований Форд-Маверік знову поїде на передову.

Стрічка новин