Екс-музикант гурту «Океан Ельзи» привіз до Полтави книгу «Енеїда Базилевича»

Павло Гудімов виступив співупорядником видання про історію створення ілюстрацій Анатолієм Базилевичем. Останнє містить родинні архіви художника, авторські макети та ескізи.

Книга про книгу. У музеї Івана Котляревського презентують видання, присвячене «Енеїді», а точніше – її ілюстраціям, створеним Анатолієм Базилевичем.

Валентина Скриль, старший науковий співробітник Літературно-меморіального музею І.Котляревського

- Як писав один із співробітників видавництва «Дніпро» Бандура, що Базилевичу ілюструвати «Енеїду» було все одно, що солов'ю співати пісню. І він писав також про те, що Базилевича треба вважати не ілюстратором «Енеїди», а співавтором «Енеїди» Котляревського.

Видання «Енеїди» 1968 року, де слово Котляревського поєднується із картинами Базилевича, наразі, кажуть експерти, залишається найпоширенішим.

Павло Гудімов, співупорядник і видавець книги «Енеїда Базилевича»

- На сьогоднішній день «Енеїда» Котляревського, ілюстрована роботами Анатолія Базилевича, вона вийшла вже більше ніж мільйон екземплярів в Україні. Грубо кажучи, кожен сороковий має мати таку книжку.

Аби розповісти про те, як у художника виникали образи та ідеї до майбутніх ілюстрацій, команда однодумців створила у видавництві «Артбук» книгу «Енеїда Базилевича».

Павло Гудімов, співупорядник і видавець книги «Енеїда Базилевича»

- Ми зробили історію створення тих ілюстрацій, аналогії, якими сюжетами користувався. От, наприклад, дивіться, от латини і фотографія нацистського параду. Ми бачимо, які аналоги бралися. Або ескізи. От, наприклад, Дідона, яка за чуб тримає Енея. От власне ескіз Дідони 61-го року, а ілюстрація аж 67-го року.

А на День Незалежності поціновувачів творчості Котляревського, запевняє Павло Гудімов, очікує сюрприз. У Києві презентують проект, присвячений усім візуалізаціям «Енеїди» у мультиплікації, театрі, живописі.

Стрічка новин