21 червня у світі відзначатимуть Міжнародний день йоги

Готуються до нього у 150 країнах світу. З цієї нагоди в неділю у Полтаві о сьомій ранку всі прихильники цієї практики зібралися біля Білої альтанки та в найближчих парках, і провели масові заняття.

З 2015 року за пропозицією індійського уряду у світі почали відзначати Міжнародний день йоги. Святкують його 21 червня, адже вважається, що цей день – найдовший у році в Північній півкулі, та має особливе значення у багатьох частинах світу. Полтавські прихильники цієї практики з самого ранку зібралися біля Білої альтанки і провели масові заняття.

Наталія Загороднюк, інструктор з йоги 

- Йога це про те, як жити в даний момент. Життя є тут і зараз, те, що відбувається зараз, і є життя, минулого немає, майбутнього немає, тільки сьогодення – це і є життя. І щоб всі поринули в цю атмосферу, повернулися в цей стан життя, тобто, йога це наука про життя, і тут ми зібралися для того, щоб згадати, що таке бути живим, як жити.

З сьомої години ранку на Альтанці досвідчені практики проводили 108 кіл Сурья Намаскар, тобто, привітання сонця. Трохи пізніше можна було спостерігати за іншими прихильниками йоги, які розділилися на кілька груп. Тут зібралися новачки, які робили дихальні вправи та медитували, інші – брали участь у «танці сили», знайомились із динамічною йогою та комплексом для розкриття тазу. Існує чимало видів йоги. Раджа-йога – це королівська йога, шлях медитації, карма-йога – шлях діяння, джняна-йога – шлях знання, бхакті-йога – шлях служіння, хатха-йога – шлях очищення тіла та розуму. 

Анна Проценко, інструктор з йоги

- Завдання йоги однакове, але підходи бувають трохи різні. Хтось акцентує увагу більше на опрацюванні фізичного тіла, хтось більше приділяє часу в своїй практиці медитації, ось з цього виникають такі відмінності. Це дуже добре, тому що в сучасному світі людина може вибрати для себе відповідне направлення.

Заняття йогою має чимало різних ефектів. 

Людмила Зав’ялова, інструктор з йоги

- Це здорове тіло, легке. Тому що, коли ви робите асани, ви прямі, відчуваєте, як руки невагомими стають, здорове тіло і спокійний розум. Коли розум спокійний, людина може спокійно вирішувати свої завдання. Від того, наскільки у нього розширена свідомість, а йога це робить, він одну і ту ж проблему може вирішувати по-різному.

В Україні Міжнародний день йоги проводиться під егідою Посольства Індії в Україні.

Стрічка новин