За домовленістю день захисту дітей на Донбасі має бути "днем тиші"

За домовленістю день захисту дітей на Донбасі має бути "днем тиші"

У день захисту дітей на Донбасі не будуть стріляти. Про це домовилися сторони конфлікту в СЦКК.

Сторони конфлікту на Донбасі домовилися, що 1 червня, у Міжнародний день захисту дітей, дотримуватимуться повного режиму припинення вогню. Відповідна згода була досягнута у Спільному центрі з контролю та координації питань припинення вогню та стабілізації лінії розмежування сторін (СЦКК) у середу, 31 травня. Це підтвердили як у Києві, так і проросійські сепаратисти так званої "ДНР".

Штаб антитерористичної операції (АТО) Збройних сил України зазначив, що віддано наказ про заборону використання всіх видів озброєння та боєприпасів у період від півночі 1 червня до півночі 2 червня.

Українська армія готова застосувати зброю "у разі виникнення з боку противника загрози життю військовослужбовців, мирних мешканців, а також спроб зміни лінії зіткнення", - зазначається у дописі прес-центру штабу АТО на сторінці у соціальній мережі Facebook.

Сепаратисти "ДНР" зазначили, що досягнута домовленість про "повне припинення вогню уздовж лінії розмежування". У Донецьку заявили, що контролюватимуть перемир'я офіцери СЦКК. Востаннє контактна група у Мінську домовлялася про перемир'я в окремих районах Донецької та Луганської області з 1 квітня.

Стрічка новин