Українці перейшли із сексуального рабства в трудове

Такі останні тенденції на фронті боротьби з проблемою торгівлі людьми. А ще 21% наших земляків – це вже потенційні жертви. Про це свідчать останні дослідження Міжнародної організації з міграції. Її представники цього тижня приїхали до Полтави, аби радитись, як працювати далі.

Тепер не сексуальна, а трудова експлуатація. Такі перетворення за останні роки трапилися в Україні. Мова – про випадки торгівлі людьми. 94% їх минулоріч стосувалися саме роботи. Причому, більшість – за кордоном. Минулого року Міжнародна організація з міграції надала допомогу більш ніж тисячі українцям, розповідають її представники. Але ще більша кількість жертв залишається просто не виявленою.

Анна Кареліна, представниця Міжнародної організації з міграції 

- Відсоток осіб, які можуть бути визначені, як група ризику, тобто ті, які б погодилися працювати нелегально, в умовах обмеження волі складає 21%. І це значне збільшення у порівнянні з результатами минулого дослідження, що проводилось у 2011 році. Тоді цей відсоток був 16%.

Нацполіція оголосила 2017 роком протидії торгівлі людьми. У Полтавській області з 2015 впроваджують Проект національного механізму взаємодії суб'єктів, які здійснюють заходи з протидії торгівлі людьми. Останні результати роботи, а також плани на майбутнє обговорюють в обласній адміністрації громадські організації під час міжвідомчої координаційної ради. Головне, над чим працюють, – ідентифікація постраждалих.

Ольга Гришко, програмний спеціаліст БО «Світло надії»

- З початку власне 16 року нами виявлено 13 таких осіб. Вони включені усі до програми реінтеграції МОМ. Вони отримували комплексну допомогу і продовжують отримувати. Це і гуманітарна допомога, і інструменти для самозайнятості, медичне обстеження і лікування. З цих тринадцяти отримали офіційний державний статус постраждалих від торгівлі людьми п'ятеро.

Для решти готують документи.

Одночасно проводять тренінги у районах області, готують інформаційні матеріали. У планах – робота з об'єднаними територіальними громадами.

Але фахівці зізнаються: інформатизація населення важлива, утім, її замало, аби побороти торгівлю українцями.

Анна Кареліна, представниця Міжнародної організації з міграції 

- Треба зменшити попит. Бо він породжує пропозицію, і це створює таке явище. Покращення економічної ситуації, збільшення можливостей працевлаштування для людей.

Випадки, які зафіксували на території Полтавської області, – це і примусове жебрацтво, і незаконне вилучення органів за кордоном, втягнення в злочинну діяльність, сексуальна експлуатація. Це і чоловіки, і жінки від 18 до 60 років. За іншими даними, виявляють тільки 35% випадків.

Стрічка новин