Нанобібліотекарі тепер і на Полтавщині

30 бібліотекарів з усієї області зібрались, щоб прокласти інноваційний шлях книгозбірням. Говорили і про розширення функцій, і про вимогливих читачів.

Книжні полиці ця жінка бачить щодня, бо працює у бібліотеці. Говорить: «Читач змінився, став більш вимогливим – час змінити і себе».

Лілія Василькова, бібліотекар

- Розширились функції бібліотеки, вона стала освітнім центром, культурним, інформаційним. Змінився сам бібліотекар. Коли я приходила, ми були такими скромними, тихі, начитані, зашорені, а тепер ми вчимося разом із своїми читачами.

На посаду вона прийшла 29 років тому. З того часу і книг стало більше, і літературні вподобання змінились, і комп'ютери з'явились. Кількість читачів також – понад 50 відвідувачів в день. 

Лілія Василькова, бібліотекар

- Література постмодернізму: Забужко, Люко Дашвар і так далі. Це найкасовіші книги, які сьогодні «най-най». Але класика також не виходе з моди.

Тут зібрались 30 провідних бібліотекарів з усієї області. Обмінюються досвідом та шукають інноваційні напрямки роботи. Серед них – і пані Ірина. Каже: бібліотекар – це вчитель та психолог в одній особі.

Ірина Щербина, бібліотекар

- Найстаршому користувачу за 80 років, а наймолодші до нас приходять з батьками, їм по 1,5-2 рочки. Читають, гортають книжечки.

Інтернет, що складає конкуренцію кінотеатрам, магазинам і навіть живому спілкуванню, бібліотекарям не страшний. Віртуальні можливості мережі книгозбірні перейняли та почали працювати у напрямку літературної інтернетбази.

Марина Максименко, директор Полтавської обласної бібліотеки ім.О.Гончара

- В сучасних умовах необхідно бути корисним для користувачів нового покоління. У них нові, високі вимоги. Це потребує нових послуг.

Ця зустріч проходить вп'яте у формі семінару-практикуму. Та, окрім переваг й бібліотечних нововведень, говорять ще й про проблеми. Найголовніша – незначне фінансування.

Стрічка новин