Полтавщині не загрожує екологічна криза

Поки найбруднішими залишаються Дніпровський, Луганський та Донецький регіони, Полтавщина знаходиться у ТОП «найчистіших». Екологічний рух в духовній столиці зародився понад 3 десятиліття тому і щороку набирає обертів. Юні природолюби роблять свій внесок, пропагуючи екокультуру. Для таких активістів навіть створили відповідний конкурс.

Молоді активісти – за формування екологічної культури. Тут 14 агітбригад та екологічних театрів з усієї області. Діти розробили тематичні програми, щоб вкотре привернути увагу до екопроблем. Цьогоріч сконцентрувались на темі відновлення ландшафтів.

Мілана Безручко, учасниця агітбригади «Горицвіт»

- Екологія – це все, що оточує нас, це середовище, це природа, за якою потрібно постійно доглядати, щоб навкруги було чисто і ходити було приємно.

Танці, співи, театралізовані виступи – саме на творчості грунтується інформаційна кампанія юних природолюбів. На сцені вони активно закликають зберігати довкілля, поза сценою – доводять це власним прикладом. 

Анна Попельнюх, учасниця агітбригади «Червона стріла»

- Нашій команді вже більше 10 років. Ми пропагуємо охорону природи. Ми займаємось парком, постійно вистаджуємо. В нас більше 280 видів рослин.

Аня – із Кривої Руди. В її селі розташований дендропарк, на який звернув увагу Президент України. 

Анна Попельнюх, учасниця агітбригади «Червона стріла»

- Його заснував наш односельчанин. Він сам насаджував із зерняток рослини в своєму розсаднику. У нас росте перша на Полтавщині Магнолія кобус. І в цьому році наш парк набув загальнодержавного значення.

Виступи агітбригад відбуваються у рамках конкурсу екопросвіти. Він є традиційним, проходить вже 25 років.

Олена Харченко, директор Департаменту освіти і науки Полтавської ОДА

- Ці діти у себе в містах, в районах ведуть пропаганду боротьби за екологію, за чисте повітря, за чисте довкілля. Вони розробляють сценарії, заходи, випускають листівки та газети.

Зазначимо, в області нараховується 317 агітбригад та 67 театрів екологічного спрямування. Понад 4 тисячі дітей-природолюбів задіяно в екологічному русі Полтавщини. 

Стрічка новин