Полтавські рятувальники їздитимуть на нових машинах

Для гасіння пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт 4 автомобілі-велетні у середу отримали Полтава, Кременчук, Миргород та Лубни. Вартість однієї сучасно оснащеної машини, яка видає більші потужності, – понад 3 мільйона гривень. Крім того, рятувальникам Полтави подарували й інші 3 спецавтомобілі – піротехнічні та оперативно-штабний. Купили їх за гроші держави. Говорять, що зараз такі новинки отримують рятувальні гарнізони по всій Україні.

Інна Безугла, журналіст

- Нові, надзвичайно красиві, надзвичайно великі і сучасні. У полку полтавських рятувальників прибуло. Відтепер боротися зі стихією вони будуть ще масштабніше.

7 одиниць спецтехніки для полтавців вишикували під обласною адміністрацією. Керівники міста та області дякують рятувальникам за роботу. Та урочисто вручають нові авто. 

Валерій Головко, голова Полтавської ОДА

- Хотів би від Служби надзвичайної ситуації України передати ці сучасні автомобілі на баланс управління. Щоб ви ще з більшим ентузіазмом, професійністю, відвагою стояли на кордоні безпеки життя кожної людини.

Ці 4 пожежно-рятувальні автомобілі призначені для гасіння пожеж та проведення аварійно-рятувальних робіт. Один червоний красень коштує більше 3 мільйонів гривень.

Ярослав Любецький, заступник начальника ГУ ДСНС у Полтавській області 

- Шасі автомобіля наших білоруських побратимів, МАЗ. Але це тільки шасі. А комплектація і розташування всього аварійно-рятувального спорядження, обладнання здійснював наш український завод «Пожтехніка», Чернігівська область.

Після огляду керівництвом та демонстрації сучасного обладнання в машинах роздивитись їх зблизька вже можуть і самі рятувальники. Вражає навіть кабіна. 

Ігор Бакань, начальник 3 державної пожежно-рятувальної частини Полтави

- Автоматично відкидаються східці. 4 посадочних місця так і одне тут. Вже вмонтовані в сидушки засоби індивідуального захисту органів дихання. Тобто, вже рятувальник одразу виходить одягнутий.

Сучасна автоцистерна, всюдихід, оснащений 4 тоннами води та 400 літрами піноутворювача. Такий автомобіль – перший у Полтаві. 

Ігор Бакань, начальник 3 державної пожежно-рятувальної частини Полтави

- Більше використовувати стволів на гасінні пожеж, обладнана всім сучасним обладнанням. Це і електростанція, яка може забезпечувати роботу. Виробляє 5,5кВт електроенергії. Освітлювальна мачта, яка може використовуватись на пожежах. Тут уже встановлені лед-лампи потужністю 250 Вт.

Із 4 авто – по одній – отримають Миргород, Лубни, Кременчук і Полтава. Ще один оперативно-штабний та два піротехнічних теж залишаться в обласному центрі.

Ярослав Любецький, заступник начальника ГУ ДСНС у Полтавській області 

- А й в інших підрозділах області не те, що не було. А в такій кількості не було, в таких масштабах і такого автомобіля не було. Він дуже ефективний. Бо це вдвічі більше вогнегасящих засобів – води та піноутворювача – він вивозить з собою, ніж ті автомобілі – старенькі ЗІЛи, що у нас на озброєнні.

Як бонус, рятувальники отримують ще й нове спорядження – форму від громади міста.

Олександр Мамай, Полтавський міський голова

- Ми з міського бюджету один раз виділяли понад 500 тисяч гривень, на попередній сесії виділили ще 300 тисяч гривень для того, щоб одягнути наших хлопців, які рятують життя.

Стрічка новин