Інтернаціональне мистецтво

5 країн, десятки музикантів та викладачів вкотре об'єднала мистецька конференція. Впродовж двох днів у Полтаві презентували доповіді, ділились досвідом та пропонували інновації. На десерт – польські композиції у виконанні українських музикантів.

Мистецький досвід – у маси. Австрія, Сербія, Словаччина, Польша та Україна спільними зусиллями шукають шляхи вдосконалення музичного мистецтва. 

Єжи Мадравскі, професор Університету Кохановського (Польща)

- Для кожного музиканта досвід – це важлива складова. Постійна практика перетворює музиканта у віртуоза. Ми сьогодні розмовляємо про музичну педагогіку. Я привіз педагогічну літературу, яка має бути корисною в Україні.

Від теорії до практики. Міжнародна конференція триває два дні. Від доповідей та презентацій учасники переходять до демонстрації свого досвіду. 

Андрій Сташевський, викладач музики

- Концепції, які розглянули теоретично, мають подальше впровадження. Це далі переростає в наступну конференцію, яку плануємо через рік.

У минулому – всеукраїнська, а зараз – міжнародна. За кілька років існування музична конференція змінила свій статус. Та учасники майже незмінні. Серед них – Луганський університет, який тимчасово перебуває у Полтаві.

Інна Сташевська, директор Інституту культури і мистецтв (ЛНУ ім.Т.Шевченка)

- Спільно працюємо вже багато років. Інститут культури та мистецтв і Університет (м. Кельце) підписали угоду, яка передбачає спільні наукові та творчі заходи. Це було ще в Луганську.

Тут обговорюють важливість мистецької освіти як в Європі, так і в Україні. Тематичні напрямки: стратегія, оптимізація та перспективи музичного мистецтва. Серед запрошених – не тільки викладачі, а й студенти-музиканти. 

Олексій Клочко, здобуває музичну професію

- Музика – це сенс життя, по-іншому не скажеш. Зараз я зовсім по-іншому аналізую та сприймаю музику. Це радує.

Головуючий інструмент цьогорічної зустрічі – акордеон. Польські композиції виконали українські музиканти-початківці.

Стрічка новин