У Полтаві – знову аварія на каналізаційному колекторі

Цього разу – у мікрорайоні Сади. На щастя, мешканці будинків, що поблизу, незручностей не відчувають. А от робота комунальників ускладнюється через насипи землі понад норму.

Аварія сталася на колекторі по Нікітченка, 7, що на Садах. Під час  обходу її помітили водоканалівці. Кажуть: зруйновано каналізаційний колодязь.

Іван Мистюк, начальник служби водовідведення КП «Полтававодоканал»

- На території автостоянки прокладена квартальна мережа діаметром 300 мм, матеріал – кераміка. Колектор закладався в 1985 році. Ремонт колектора ускладнюється тим, що він був закладений на глибині до 3 метрів, 2.80, але коли будувалася автостоянка, насипний грунт, тобто, зараз на три метри підняли рівень майданчика.

Насипний грунт обвалюється, комунальникам на траншеях доводиться ставити спеціальні укріплення. Вони нарікають: каналізаційні мережі міста – у плачевному стані, останніми роками почастішали провали. Це пояснюють її застарілістю – чимало колекторів закладено після другої світової, деякі – іще до війни. Ремонтувати капітально – немає можливості. 

Євген Забишний, головний інженер КП «Полтававодоканал»

- На жаль, на сьогодні ми обмежені фінансово саме на виконання масштабних робіт. Матеріали, які потрібні на виконання робіт, ми вимушені замовляти уже по факту, як сталася аварія.

Водоканалівцям вдалося домовитися із обласною владою – у 2017 на усунення проблем каналізації їм виділили 7 мільйонів гривень. Ремонтні роботи на Нікітченка наразі тривають. За словами водоканалівців, жителі будинків, що поблизу, незручностей не відчули.

Стрічка новин