Першоквітневий розіграш, чи реальна повістка про виклик до поліції

У Полтаві триває протистояння активістів і забудовників малих архітектурних форм. З цього приводу полтавська поліція відкрила кримінальне провадження. Сьогодні у Шевченківському відділі поліції допитали свідків по цій справі.

Сьогодні до Шевченківського відділу поліції на допит викликали людей, які стали свідками валяння МАФів, розташованих поблизу ринку «Алмазний». Валентина Омельченко розповідає, що отримала повістку про виклик 1 квітня.

Валентина Омельченко, громадська активістка 

- Адреси на повістці немає, куди мені являтися, номера телефону немає, є тільки прізвище слідчої. Я – громадська активістка, я займаюся громадською роботою і я вважаю, що це тиск і залякування мене.

У повістці йдеться про те, що жінка має з'явитися у відділок поліції для участі у допиті, у кримінальному провадженні з приводу самовільної забудови замельної ділянки та самовільне будівництво, а також – за хуліганство в якості свідка. 

Віталій Клименко, громадський активіст 

- Від свідків до підозрюваних – один крок. Але сьогодні слідчий допитував нас в якості свідків, саме по справі стихійних забудов. Я думаю, що там буде накладена заборона на цю забудову, тому що вже є висновки ДАБІ. Там є прив’язка до об’єкта, але нема самого паспорта об’єкта, і під МАФ не треба фундаментів.

Як відомо, перший супротив громадських активістів відбувся 24 березня, коли знесли металеву огорожу та зруйнували конструкції майбутніх споруд. 29 березня громадськість зібралась знову поблизу ринку Алмазний, проте цього разу активісти не тільки зруйнували майбутні конструкції, а й влаштували підпал залишків споруд напроти зупинки «Вулиця 23 вересня». З журналістами слідчий не став говорити, проте нам вдалося отримати коментар від начальника Полтавського відділу поліції Олександра Терели. 

Олександр Терела, начальник Полтавського відділу ГУ НП Полтавської області

- Слідчим відділом Полтавського відділу поліції розслідується кримінальне провадження за фактом незаконної забудови на 23 вересня і також по факту хуліганства.

Стрічка новин